Szybka dekoracja dziecięcego pokoju

Gust dzieci zmienia się tak szybko jak ich pomysły na kolejną zabawę, a nadążyć za nimi jest po prostu niemożliwe, dlatego wpadłam na pomysł dekoracji pokojów dziecięcych, która jest tak samo łatwa do stworzenia jak i do zdjęcia, a nawet do kolejnego użycia.
Jesteście ciekawi?

Pamiętacie artykuł “Dekoracja ścienna: papierowe motyle” – tu trzeba było wykazać się nie lada zdolnościami manualnymi aby wyciąć odpowiednią ilość motyli. Dziś pokażę Wam jak w podobny sposób ozdobić pokój dziecka, w dużo krótszym czasie i mniejszym zaangażowaniem manualnym. Nawet koszt nie będzie zbyt duży.

Potrzebne będą:

  • gotowe plastikowe motyle
  • taśma dwustronna lub masa mocująca

 

Startujemy!


Tak jak krótka jest lista potrzebnych rzeczy, tak krótka będzie instrukcja tego wpisu 🙂

 

 

Jeśli chodzi o motyle, to kupiłam je gotowe na zagranicznym portalu aukcyjnym za kilka $ (listę aukcji możecie znaleźć → tutaj) w  wybranych przez siebie odcieniach różu. Wybór zarówno wielkości motyli jak i ich kolorystyka jest bogata, także wybierajcie.

 

Motyle są wykonane z plastiku, z dwóch nałożonych na siebie warstw skrzydeł co pozwala na uzyskanie jeszcze większego efektu 3D. W zamówionym przeze mnie zestawie były 24 motyle wraz z dołączoną już masą mocującą.

 

A więc do dzieła


Trudno nie będzie. Odklejamy kawałek masy mocującej lub taśmy dwustronnej, przyklejamy do tułowia motyla i przyklejamy do ściany. Korzystanie z tej metody mocowania pozwala na wielokrotne odklejanie motyli, dzięki czemu możemy je przestawiać w naszej kompozycji, jak i później odkleić bez uszkodzenia ściany.

 

 

A oto i moje dzieło:

 

Efekt jest naprawdę świetny, a sama dekoracja zajęła mi jakieś 15 min. Bawcie się, dekorujcie, wyszukujcie – to naprawdę fajna zabawa, która pozwoli nam nadążyć za naszymi pociechami.

Motyle można przyklejać nie tylko do ściany. Idealnie nadają się jako dekoracja mebli, drzwi, ramek do zdjęć. Dzięki możliwości łatwego odklejania możemy pobawić się w dekoratorów wnętrz bez większych szkód po nieudanych próbach aranżacji.

Zachęcam do podzielenia się swoimi dziełami lub znaleziskami na aukcjach tego typu dekoracji na moim profilu na Facebooku → tutaj

 

Co lepsze?


Może i zauważyliście że plastikowe motyle zostały umieszczone na tej samej ścianie, na której wcześniej przyklejałam ozdoby z papieru. Tak! Do Waszej oceny zależy, która dekoracja jest ładniejsza. Z jednej strony mamy wykonane własnoręcznie motyle, które z dumą naklejamy na ścianę; z drugiej zaś idealnie przycięte w kolorowych wzorach motyle kupione – wybór należy do Was.

 

 

Pamiętajcie!


Dekorowanie pokoju to nie tylko nasza przyjemność ale również świetna zabawa dla dzieci. Pozwólcie sobie pomoc, zaangażujcie je do naklejania motyli, a tak udekorowany wspólnie pokój będzie cieszył całą rodzinę.

Powodzenia!

Mogą Cię również zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *