Czy warto oszczędzać na remoncie łazienki?

 

Łazienka statystycznie rzecz ujmując jest pomieszczeniem najrzadziej remontowanym w domu. Na taki stan rzeczy wpływ ma nie tylko koszt takiego przedsięwzięcia, czas związany z remontem, ale także i spore uciążliwości dla domowników. Z tych względów remont łazienki zazwyczaj wykonywany jest raz na kilka, a nawet i kilkanaście lat. Czy zawsze jednak musi się on wiązać z wysokimi kosztami i czy warto oszczędzać podczas remontu łazienki? Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat taniego remontu łazienki – nie czekaj i zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

 

Remont łazienki tanim kosztem – czy to możliwe?

Czy w związku z tym, że remont łazienki przeprowadzany jest tak rzadko, opłaca się zrobić go tanim kosztem? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wiele zależy bowiem od tego na czym mają opierać się oszczędności. Są produkty, na których z pewnością nie powinno się oszczędzać, takie jak np. baterie łazienkowe, ceramika, armatura, prysznic. Dobre baterie umywalkowe, wannowe czy baterie prysznicowe powinny być wykonane z trwałych i odpornych na korozję materiałów, jak np. mosiądz. Poza tym powinny być wyposażone w ceramiczne głowice. Dobrze jeśli bateria umywalkowa lub inna posiada na końcu wylewki perlator, dzięki któremu wypływająca woda ma większą objętość, jest perlista, przyjemna podczas kontaktu ze skórą.

Oczywiście nie trzeba kupować baterii do łazienki z najwyższej półki. Jednak przed zakupem powinno sprawdzi się parametry techniczne danego modelu. Te słabej jakości, mogą być szybko awaryjne, problematyczne podczas czyszczenia. Tak samo sprawa wygląda z wyborem stelaża podtynkowego. Najkorzystniej wybrać te wysokojakościowe np. marki Geberit czy Grohe. Są jednak elementy łazienkowego wyposażenia, które z pewnością można wybrać sporo taniej. Więcej informacji o tym, jak przeprowadzić remont łazienki tanim kosztem – poniżej.

 

W jaki sposób obniżyć koszty remontu łazienki?

Jednym z większych kosztów podczas remontu łazienki jest ten związany z położeniem i zakupem płytek podłogowych i ściennych. Żeby zmniejszyć koszty można położyć płytki samodzielnie. Nie jest to jednak zadanie dla każdego. Osoba, która kładzie płytki powinna posiadać odpowiednią wiedzę, a także i doświadczenie. Można także zrezygnować z płytek w łazience i wybrać zupełnie inne materiały na podłogę oraz ściany. Jednym z rozwiązań jest położenie tapet na ścianach, lub po prostu pomalowanie ich. Przed wyborem tapet czy farb, należy jednak zwrócić uwagę na to czy są one odporne na wilgoć czy działanie wody. Powinny być także odporne na ścieranie. Zaletą tapet i farb jest nie tylko dużo niższa cena, ale także i to, że można położyć je samodzielnie, a w razie takiej potrzeby można je zmienić.

Co w takim razie sprawdzi się na podłogę w łazience zamiast płytek? Obecnie wybór materiałów jest ogromny! Zauważyć można, że sporym zainteresowaniem cieszy się tworzywo PCV linoleum. Chociaż sam materiał kojarzy się z kiczowatymi aranżacjami rodem z PRL-u, to obecnie mamy do czynienia z zupełnie inną estetyką, a także i jakością tego materiału. Niektóre z tworzyw do złudzenia przypominają płytki. Atutem ich jest nie tylko bezproblemowe nałożenie czy cena, ale także i to, że można z łatwością wyczyścić tego typu podłogę. W przypadku, gdy natomiast płytki w łazience są jeszcze w dobrym stanie, można je tylko pomalować. Malowanie płytek to również metoda, która cieszy się sporą popularnością. Tym samym tanie remont łazienki jest możliwy do przeprowadzenia przy dobrym planie działania.

Artykuł napisany przy współpracy ze sklepem https://www.lazienkiabc.pl/

Oceń artykuł: Czy warto oszczędzać na remoncie łazienki?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5