Garderoba na poddaszu – jaką część poddasza na nią przeznaczyć?

Szafy na poddaszu są często miejscem przechowywania rzeczy, które nie pasują do innych pomieszczeń. Mogą szybko stać się zagracone, więc ważne jest, aby upewnić się, że przeznaczasz odpowiednią część strychu na szafę.

Jednym z najlepszych sposobów na maksymalne wykorzystanie strychu jest użycie plastikowych pojemników zamiast kartonów. Te solidniejsze pojemniki utrzymują Twoje rzeczy w porządku i ułatwiają znalezienie tego, czego potrzebujesz.

Szafa lub pokój gościnny

Szafa lub pokój gościnny to świetny sposób na przekształcenie nieużywanej przestrzeni w coś użytecznego. Dzięki niej zyskasz dodatkowe miejsce do przechowywania ubrań, butów i akcesoriów.

Dodanie półek do garderoby pozwoli Ci również trzymać buty z dala od przejścia i zwolni miejsce na podłodze na ubrania lub inne przedmioty.

Czy chcesz przekształcić swoje poddasze w garderobę czy pokój gościnny, zastanów się, ile pracy budowlanej będzie wymagało to przedsięwzięcie. Nie jest to prosty projekt, więc powinieneś skonsultować z wykonawcą koszt przekształcenia tej przestrzeni w coś praktycznego.

Skośna szafa na poddaszu

Skośna szafa na poddaszu może być trudna do stylizacji, ale jest wiele sposobów, aby stać się kreatywnym i zmaksymalizować ilość miejsca do przechowywania. Dzięki kilku pomysłom na aranżację możesz przekształcić swoją przestrzeń w piękną, funkcjonalną szafę, która będzie Ci służyć.

Organizuj ubrania za pomocą półek, drążków i szuflad. Możesz również zainstalować wbudowane szafki, aby dodać dodatkowe półki i powierzchnię na ubrania.

Jeśli masz szafę z krótkimi ścianami, które stykają się ze skośnym sufitem, rozważ stworzenie ściany akcentującej, która przechodzi przez skośną część. To stworzy ciągłość i sprawi, że pokój będzie wydawał się bardziej otwarty i zachęcający.

Szafa na poddaszu

Przy planowaniu szafy na poddaszu zastanów się, gdzie chcesz umieścić drzwi i jaką część poddasza przeznaczyć na nie. To ważne, bo robi wielką różnicę w tym, jak szafa wygląda, funkcjonuje i jak się w niej czuje.

Róg twojego poddasza może być najlepszym miejscem, żeby to osiągnąć. To właśnie tam możesz zbudować szafę swoich marzeń. Możesz nawet wykorzystać skośną część dachu, stosując pływające półki i wolnostojący regał na garderobę.

Sztuczne regały modułowe

Czy szukasz prostego regału, czy czegoś bardziej opływowego, regały modułowe mogą być skonfigurowane tak, by pasowały do Twoich potrzeb. Oferują one dużą elastyczność, ponieważ można je zmieniać w miarę rozwoju lub dodawania zapasów.

Wszechstronność systemu modułowego oznacza, że możesz dostosować liczbę półek lub odstępy między nimi. Przykładem tego jest system regałów BM0253 firmy Borge Mogensen, który składa się ze stalowych wsporników z drewnianymi półkami i szafkami. Dostępne w wielu stonowanych kolorach regały można ustawiać jeden na drugim i łączyć ze sobą, tworząc różne konfiguracje.

Wiązany regał na buty

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz przechowywać buty codzienne, czy eleganckie, wiązany regał na buty utrzyma Twoją garderobę w porządku. Wiele modeli ma przezroczysty front, dzięki czemu łatwo zidentyfikujesz swoje buty, a niektóre mają otwory wentylacyjne, które pozwolą Ci zachować świeżość. Niektóre modele mają nawet dołączone wieszaki, które można wykorzystać na inne akcesoria, takie jak parasole czy rogi do butów.

Ściana z tapetą

Często w szafie na poddaszu nie ma miejsca na półki, ale to nie znaczy, że nie możesz nadać swojej małej przestrzeni osobowości. Możesz pomalować ściany na odważny kolor lub dodać tapetę przed zainstalowaniem półek, aby nadać przestrzeni indywidualny wygląd.

Czy zdecydujesz się na malowanie, czy tapetowanie, ściana akcentująca jest świetnym sposobem na przełamanie monotonnej przestrzeni i sprawienie, że poczuje się ona bardziej żywa. Najlepsze jest to, że jest to niedroga i prosta zmiana stylu.

Oceń artykuł: Garderoba na poddaszu – jaką część poddasza na nią przeznaczyć?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5