Impregnat jest głęboko penetrującym uszczelniaczem przeznaczonym do ochrony kamienia poprzez ograniczanie dostępu wody, oleju i brudu do kamienia.
Wszystkie kamienie naturalne są porowate i mogą wchłaniać wszelkiego rodzaju substancje, takie jak woda z kranu, sole, minerały i chlor, które z czasem będą niszczyć kamień.
Penetrujące uszczelniacze są środkiem zapobiegawczym, który ochroni kamień przed tymi szkodliwymi substancjami i będzie działał lepiej przy odpowiedniej konserwacji.
1. Nałóż impregnat na czystą powierzchnię.
Najlepszym sposobem zastosowania impregnatu jest najpierw dokładne oczyszczenie powierzchni kamienia. Można to zrobić przy pomocy środka czyszczącego o neutralnym pH, takiego jak Miracle Sealants Tile & Stone Cleaner.
Po oczyszczeniu powierzchni, nanieś na nią warstwę Impregnatu. Użyj tyle, aby zwilżyć powierzchnię, a po 10 minutach wytrzyj nadmiar czystym ręcznikiem lub szmatką.
Przed fugowaniem: Pozwoli to na szybkie i łatwe czyszczenie po zakończeniu fugowania. Jeżeli nie zastosujemy tej procedury przed fugowaniem, fuga może zabarwić wiele powierzchni.
W miejscach o dużym natężeniu ruchu impregnat zużywa się, ponieważ wnika tylko na około 1/6 cala (1,6 mm) lub mniej. Dzieje się tak dlatego, że pory w kamieniu mają różną wielkość, a niektóre kamienie są bardziej porowate niż inne.
Najlepiej jest wybrać impregnat, który zapobiegnie wnikaniu w kamień zarówno płynów na bazie wody, jak i olejów. Ważne jest też, aby unikać impregnatów o zapachu resztkowym, który może być uciążliwy w kuchni i innych pomieszczeniach mieszkalnych.
2. Pozwól impregnatowi wsiąknąć w kamień przez 20-30 minut.
Sealer lub impregnat to produkt, który może być stosowany w celu zapobiegania przebarwieniom i niszczeniu kamienia naturalnego. W tym celu tworzy w kamieniu barierę, która jest odporna na działanie wody, zasad, kwasów, promieniowania ultrafioletowego, przenikanie jonów soli oraz uszkodzenia spowodowane zamarzaniem i rozmarzaniem.
Zazwyczaj impregnat nakłada się na powierzchnię kamienia za pomocą aplikatora z wełny mineralnej lub gąbki. Po nałożeniu impregnat wsiąka w kamień przez 20-30 minut.
Po tym czasie usuwa się go czystym ręcznikiem lub szmatką. W zależności od porowatości kamienia może być konieczne wielokrotne nakładanie. Najlepiej jest pozwolić, żeby uszczelniacz pozostał na kamieniu przez 24 godziny, zanim zacznie się go przemieszczać. Ważne jest również usunięcie nadmiaru impregnatu.
3. Usuń nadmiar Impregnatu czystym ręcznikiem lub szmatką.
Impregnat to świetny sposób na utrzymanie kamienia na dłużej w wyglądzie i czystości. Wiąże się chemicznie i wnika w powierzchnię kamienia.
To pozwala parze wodnej swobodnie przemieszczać się przez pory i oddychać bez tworzenia się filmu na powierzchni. W ten sposób powstaje długotrwała impregnacja, która jest zarówno wydajna, jak i skuteczna.
Aby usunąć impregnat, będziesz potrzebował czystego ręcznika lub szmatki. Najlepiej użyć ręcznika przeznaczonego specjalnie do tego celu, aby nie wchłonął zbyt dużo impregnatu.
4. Pozostaw Impregnat do wyschnięcia na 24 godziny.
Właściwie zastosowany Impregnat zabezpieczy powierzchnie kamienne przed plamami i uszkodzeniami. Pomaga zachować naturalne piękno i trwałość kamienia naturalnego, zapobiegając wchłanianiu soli, minerałów i innych zanieczyszczeń, które mogą uszkodzić lub zabarwić Twój kamień.
Impregnat jest penetrującym środkiem zabezpieczającym, który ogranicza wnikanie wody, brudu i olejów do kamienia. Może być stosowany na każdą polerowaną, szlifowaną lub teksturowaną powierzchnię.
W zależności od porowatości kamienia, zazwyczaj wystarczy jedna aplikacja, jednak w przypadku bardziej chłonnych powierzchni mogą być potrzebne dodatkowe aplikacje.
Po zakończeniu pierwszej aplikacji pozostaw powierzchnię do wyschnięcia na 24 godziny. Pozwoli to na całkowite utwardzenie się impregnatu i zapewni maksymalną odporność na plamy.