Jak wykorzystać słup we wnętrzu domu?

Jeśli szukasz pomysłu na aranżację wnętrza, który sprawi, że twój dom będzie się wyróżniał, nie szukaj dalej niż filary. Mogą one dodać luksusowego uroku Twojej przestrzeni i stworzyć natychmiastowe wrażenie elegancji, gdy tylko goście przekroczą próg domu.

Filarów można również użyć do wyznaczenia przestrzeni i oddzielenia pomieszczeń. Na przykład możesz je wykorzystać do oddzielenia jadalni od reszty salonu.

Maluj

Jeśli chcesz wykorzystać filar we wnętrzu swojego domu, musisz zastanowić się, jak go udekorować. Możesz to zrobić na kilka sposobów, np. malując go, dodając płytki lub stosując listwy i dekoracyjne oświetlenie, aby nadać mu bardziej interesujący wygląd.

Z reguły filar powinien być pomalowany na kolor, który uzupełnia resztę ścian. Dzięki temu nie będzie on wizualnie rozbijać przestrzeni i będzie wyglądać majestatycznie, jak mówi projektantka Molly Torres Portnof z DATE Interiors.

Kontrastujące kolory farb to kolejny doskonały sposób na nadanie filarowi własnej tożsamości i wyróżnienie go z reszty pomieszczenia. Możesz użyć jaśniejszego koloru, aby filar był wyrazisty, lub ciemniejszego, aby nadać mu bardziej wyrafinowany wygląd.

Pokryj go sklejką

Sklejka jest niezwykle wytrzymałym materiałem wykonanym z cienkich warstw fornirów drewnianych, które są ze sobą sklejane. Proces ten tworzy poprzeczny wzór słojów, który zwiększa wytrzymałość i trwałość sklejki, jednocześnie zmniejszając rozszerzalność i kurczliwość drewna.

Istnieje wiele różnych typów, gatunków i rozmiarów sklejki dostępnych dla szerokiego zakresu projektów. Ważne jest, żeby wiedzieć, jaki typ sklejki jest odpowiedni dla danego projektu i jak go wybrać.

Oprócz grubości, istnieje jeszcze kilka innych czynników, które powinieneś wziąć pod uwagę przy zakupie sklejki. Na przykład niektóre sklejki są wodoodporne i mogą być używane na zewnątrz, inne nie i nie wytrzymają kontaktu z deszczem. Najlepszy wybór dla Twojego projektu będzie zależał od przeznaczenia budynku i warunków pogodowych, w jakich będzie się znajdował.

Dodaj trochę luksusu

Jeśli chodzi o dekorowanie wnętrza domu, filar może być elementem charakterystycznym. Może nadać przestrzeni luksusowy wygląd, więc warto rozważyć użycie go w głównym wystroju domu, takim jak salon lub jadalnia.

Jednym ze sposobów jest pomalowanie filaru na inny kolor niż pozostałe elementy wystroju. Na przykład, jeśli twój dom jest w większości biały lub szary, możesz użyć ciemniejszego koloru, aby nadać mu bardziej wyrafinowany wygląd. Inną opcją jest pokrycie go sklejką, która jest świetnym wyborem dla każdego, kto szuka niedrogiego, ale wytrzymałego materiału. Sklejkę można również pomalować lub zabejcować, aby pasowała do pozostałego wystroju domu. Jest również łatwa w obróbce i może zapewnić wykończony wygląd filaru. Możesz nawet pomalować ją w dekoracyjny wzór, aby dodać nieco atrakcyjności.

Dodaj trochę zieleni

Nierzadko w chińskim domu brakuje zieleni, ale to nie znaczy, że nie możesz wprowadzić jej do wnętrza. Najnowszym trendem są sztuczne rośliny i sukulenty, które można bez problemu hodować w domu. Najlepsze jest to, że w lokalnym centrum ogrodniczym możesz kupić kilka z nich za darmo lub bardzo tanio. Filar w salonie może być doskonałym miejscem na wyeksponowanie wybranej rośliny, a jeszcze większe wrażenie robi, gdy możesz wybrać własną kolorystykę! Odpowiednie rośliny mogą sprawić, że przestrzeń poczuje się jak sanktuarium.

Oceń artykuł: Jak wykorzystać słup we wnętrzu domu?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5