Jak zamaskować pęknięcie na ścianie?

Jeśli Twoja ściana ma pęknięcie, a Ty nie chcesz jej przerabiać, jest wiele sposobów na jego zamaskowanie. Możesz użyć różnych rodzajów tkanin, takich jak tkaniny Jaipuri, mandale czy dzieła sztuki w stylu bohemy.

Wszystkie te materiały są świetnym sposobem na ukrycie pęknięć i mogą dodać charakteru wystrojowi twojego domu. Jeżeli jednak pęknięcie jest duże, być może będziesz musiał skonsultować się z profesjonalistą, aby je naprawić.

Rośliny

Rośliny mogą być świetnym sposobem na zamaskowanie pęknięcia na ścianie, a także mogą być wykorzystane do stworzenia punktu centralnego w pomieszczeniu. Istnieje wiele rodzajów roślin, które można wykorzystać do zakrycia pęknięcia na ścianie, w tym krzewy, pnącza i kwiaty.

Ivy (Hedera helix) jest popularną opcją, ponieważ naturalnie rośnie na ceglanych ścianach. Jego pnącza są w stanie przeniknąć przez pęknięcia i mocno się trzymać, podczas gdy jego zewnętrzne liście rozrastają się i wypuszczają liście.

Roślinę tę można uprawiać tak, by rosła po ścianie lub trelince, dzięki czemu ukryje ścianę i nada jej bardziej naturalny wygląd. Jest też łatwa w pielęgnacji i ma piękne kwiaty w różnych kolorach przez cały rok.

Innym dobrym wyborem na pęknięcie na ścianie jest rozchodnik lub aubretia. Rośliny te rosną na słonecznych lub zacienionych ścianach i mają długie, zwisające łodygi z atrakcyjnymi liśćmi w kolorze od zielonego do białego.

Dekoracja zdjęć

Dekoracji zdjęć jest mnóstwo i są we wszystkich kształtach i rozmiarach. Możesz zrobić coś nie do pomyślenia i umieścić na ścianie kilka zdjęć, albo zastosować podejście złotego środka i w jednej ramce pokazać swoje ulubione chwile. Możesz też wybrać drogę wielopoziomową, która polega na zawieszeniu najlepszych zdjęć na różnych szczeblach drabiny zawieszonej pionowo lub poziomo, w zależności od Twoich preferencji.

Jednym z najlepszych sposobów na zamaskowanie pęknięcia w Twoim domu jest uczynienie z niego punktu zaczepienia dzięki odpowiedniej kombinacji mebli, akcesoriów i sztuki. Możesz na przykład rozważyć zainstalowanie w salonie lub sypialni dowcipnego dzieła sztuki, na przykład dużego płótna ściennego, lub wypróbować starą szkolną piaskownicę z oprawionym zdjęciem rodzinnego psa i pudełkiem świec zapachowych. W internecie znajdziesz cały nowy świat projektowania, w którym możesz zmienić pęknięcie w interesujący element w swoim domu, który będzie się wyróżniał z tłumu.

Papercraft

Najlepsze jest to, że jest to zadanie możliwe do wykonania dla większości ludzi. Najlepiej zacząć z zamkniętymi oczami i mózgiem. Kolejnym krokiem jest przygotowanie odpowiedniej przestrzeni do prezentacji. Można to zrobić na wiele sposobów, ale kilka sztuczek powinno sprawić, że rękawy będą się puszyły, a czoło będzie spokojne.

Naklejki na ścianę

Naklejki na ścianę to bardzo prosty i wygodny sposób na zamaskowanie pęknięcia na ścianie. Są dostępne w szerokiej gamie kolorów i można je spersonalizować, aby pasowały do Twoich preferencji dekoracyjnych.

Są również popularnym wyborem w profesjonalnych pomieszczeniach biurowych, takich jak hole i sale konferencyjne. Można na nich umieścić logo firmy i inne informacje.

Należy je jednak przyklejać na gładką powierzchnię ściany, a nie na teksturowaną lub szorstką. Jest to spowodowane tym, że naklejki ścienne mogą powodować pęcherzyki powietrza lub zmarszczki, jeśli nie są odpowiednio przyklejone do powierzchni.

Jeśli chcesz przykleić naklejki ścienne na teksturowanej lub szorstkiej powierzchni, najpierw usuń tapetę i farbę ze ściany, zanim przykleisz naklejkę. Dzięki temu naklejka będzie się lepiej i łatwiej trzymać.

Oceń artykuł: Jak zamaskować pęknięcie na ścianie?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5