Czarna ściana w pokoju dziecka – jak zaaranżować?

W wystroju pokoju dziecięcego czarne ściany są mocnym akcentem. Stanowią one podstawę neutralnych przestrzeni i są bezbłędną, wyrafinowaną kombinacją kolorów, którą przysięgają projektanci wnętrz.

Jednakże zbyt wiele czarnych lub ciemnoszarych kolorów ścian może sprawić, że pokój będzie wyglądał nudno i przygnębiająco. Wybierz jasnoszare lub białe kolory i kolorowe akcenty, aby zrównoważyć dramatyczny efekt czarnych ścian.

Terakota

Glinka, która występuje w wielu kolorach, terakota jest zazwyczaj nieszkliwiona, ale można ją szkliwić, aby uzyskać różne efekty. Kolor pochodzi z bogatej zawartości żelaza w glinie.

Terakota jest podstawą sztuki ceramicznej od wieków. Używano jej zarówno we wczesnej sztuce prehistorycznej, jak i w czasach współczesnych.

Jednym z najbardziej znanych przykładów sztuki terakotowej jest Armia Terakotowa, która przedstawia wojska pierwszego cesarza Chin. Datowana jest na lata 246-208 p.n.e. i została odkryta podczas wykopalisk w mauzoleum pierwszego cesarza w 1974 roku.

Jak w każdym pomieszczeniu w domu, ważne jest, aby stworzyć przestrzeń, która pozwoli dzieciom być sobą. Na przykład dla dzieci z autyzmem kojąca paleta kolorów i miękkie tekstury pomogą im się zrelaksować i lepiej spać.

Pomarańczowy

Kolor pomarańczowy to kojący wybór do pokoju dziecięcego. Dobrze współgra z różnymi kolorami w każdym pokoju, ale może też stanowić samodzielny akcent.

W pokoju dziecięcym wybierz neutralny odcień, który będzie rósł wraz z dzieckiem, taki jak dynia lub delikatna brzoskwinia, i połącz go z białymi meblami. Gdy dziecko wyrośnie z łóżeczka, dodaj do niego jaskrawe kolory, takie jak czerwony lub turkusowy, a uzyskasz przyciągającą uwagę przestrzeń, która pozostanie świeża i atrakcyjna aż do wieku nastoletniego dziecka.

Oprócz kolorów, pokój dziecięcy powinien być miejscem, w którym będą mogły się zrelaksować i zainspirować. Aby pomóc im poczuć spokój i pewność siebie, wprowadź do ich sypialni aromaterapię za pomocą dyfuzora. Naturalne zapachy lawendy, ylang-ylang i drzewa cedrowego są znane z tego, że pomagają zmniejszyć stres i niepokój u dzieci.

Biały

Czarna ściana to klasyczny wybór kolorystyczny w pokojach dziecięcych. Są popularne w nowoczesnych, skandynawskich i minimalistycznych przestrzeniach, a także w sypialniach o tematyce podróżniczej i podniebnej.

Najlepszą rzeczą w czarnych ścianach jest to, że wyglądają odważnie i stylowo, ale nie są przytłaczające. Możesz dodać fototapetę, szablony, nadruki i wzory pasujące do motywu przewodniego pokoju.

Możesz też użyć czarnej ściany jako akcentu i wyróżnić ją kolorowymi dekoracjami i akcesoriami, wieńcami, girlandami i lampkami.

Uspokajający, monochromatyczny schemat kolorystyczny jest idealny do pokoju dziecięcego i szczególnie dobrze sprawdza się w połączeniu z delikatnymi pastelowymi odcieniami. Nie bój się jednak wprowadzić do niej jaskrawych kolorów.

Oceń artykuł: Czarna ściana w pokoju dziecka – jak zaaranżować?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5