Jak otworzyć okno dachowe roto do mycia?

Dobrze skonstruowany wstęp może przyciągnąć uwagę czytelnika i utrzymać ją przez resztę artykułu. Skutecznym sposobem na to jest użycie cudzysłowu.

Okna dachowe Roto wykorzystują inteligentną technologię, aby zmaksymalizować komfort mieszkania dzięki dużej ilości światła, łatwemu dostępowi i niezakłóconemu widokowi. Osiągają to dzięki połączeniu minimalnego skrzydła wystającego do pomieszczenia z wygodną obsługą jedną ręką na dole.

Okna dachowe uchylne

Okna dachowe uchylne otwierają się na zewnątrz, dzięki czemu zapewniają panoramiczne widoki na panoramę miasta i maksymalizują ilość naturalnego światła dziennego wpadającego do domu. Nadają się do dachów o nachyleniu od 15 do 55 stopni, a obsługuje się je za pomocą eleganckiej klamki umieszczonej na dole.

Te okna oferują wspaniały widok i mnóstwo naturalnego światła, ale z czasem gromadzą kurz i brud. Aby Twoje okno dachowe wyglądało jak najlepiej, zalecamy czyszczenie zewnętrznej szyby przynajmniej raz w roku.

Jeśli masz okno dachowe VELUX z centralną osią obrotu, tę samą centralną dźwignię, która je otwiera, można obrócić do wewnątrz i ustawić w pozycji do czyszczenia, aby usunąć brud z zewnętrznej szyby. Oznacza to, że możesz czyścić swoje okno uchylne VELUX bez konieczności wchodzenia na dach.

Dolne okna dachowe

Okna dachowe to doskonały sposób na dostarczenie światła i świeżego powietrza do Twojego domu, a jednocześnie dają Ci szeroki widok na zewnątrz. Jednak nie są one odporne na kurz i resztki, które mogą gromadzić się z czasem – jeśli chcesz, aby Twoje okna dachowe VELUX wyglądały jak najlepiej, ważne jest, abyś regularnie je czyścił.

Czyszczenie okien dachowych VELUX jest proste i może być wykonane bezpiecznie i efektywnie, jeśli wykonasz kilka kroków. Po pierwsze, obróć skrzydło o 180 stopni (dotyczy to również okien uchylnych i obrotowych).

Następnie zabezpiecz skrzydło na miejscu, wsuwając śrubę baryłkową w otwór w dolnej części ramy bocznej. Zapewni to możliwość obrócenia skrzydła i dotarcia do zewnętrznej szyby bez ryzyka wypadnięcia skrzydła z miejsca.

Następnie należy użyć miękkiej, czystej, niestrzępiącej się szmatki, irchy lub nieściernej gąbki, aby usunąć wszelkie zabrudzenia. Następnie możesz wytrzeć nadmiar wody niemetalową ściągaczką do okien.

Okna dachowe z centralną osią obrotu

Jeśli masz okno dachowe Velux z centralną osią obrotu, otwieranie go do czyszczenia jest proste. Wystarczy obrócić skrzydło okna o 180 stopni, pociągając w dół za drążek wentylacyjny. To zabezpieczy skrzydło na miejscu, pozostawiając obie ręce wolne do czyszczenia zewnętrznej szyby.

Jeśli Twoje okno dachowe VELUX nie ma funkcji obrotowej, nadal możesz je czyścić ręcznie. Jest to możliwe we wszystkich oknach uchylnych VELUX i drzwiach INTEGRA.

W przeciwieństwie do okien markizowych, okna obrotowe nie zapewniają wyraźnej drogi ewakuacyjnej w razie pożaru. Są jednak bardziej przystępne cenowo i mogą być montowane nisko przy ziemi w pomieszczeniach z niskim sufitem.

Okna te są przeznaczone do stosowania na poddaszach i strychach, gdzie wymagana jest wentylacja. Używa się ich także, aby wprowadzić do pomieszczenia naturalne światło i świeże powietrze. Krótkie pociągnięcie za górny drążek sterujący umożliwia filtrowanie pasywnej wentylacji, natomiast drugie pociągnięcie pozwala na otwarcie okna w celu uzyskania maksymalnej wentylacji oraz w celu umycia zewnętrznej szyby o 180 stopni od wewnątrz pomieszczenia.

Obrotowe okna dachowe

Obrotowe okna dachowe są fantastycznym rozwiązaniem, które pozwala zmaksymalizować ilość światła dziennego, odsłonić przestrzeń mieszkalną i cieszyć się niczym niezakłóconymi panoramicznymi widokami. Otwierają się pod kątem 38 stopni na 3/4 wysokości i są obsługiwane jedną klamką od dołu, co pozwala na otwarcie całego okna i uzyskanie pełnego widoku.

Oferują najbardziej praktyczną i niedrogą opcję, gdy szukasz okna dachowego, które jest łatwe do czyszczenia. Wystarczy obrócić skrzydło o 180 stopni, aby móc wyczyścić szyby wewnętrzne i zewnętrzne bez ich uszkadzania.

Oceń artykuł: Jak otworzyć okno dachowe roto do mycia?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5