Jak rozszczelnić okna?

Kiedy świeża farba zasycha między skrzydłem a ramą okna, tworzy uszczelnienie, które utrudnia otwieranie. Na szczęście jest sposób, żeby złamać tę uszczelkę i przywrócić okno do ruchu.

Do złamania uszczelnienia okna można użyć szpachli. Spróbuj naciąć farbę wzdłuż szwu, w którym skrzydło styka się z ramą okna, zaczynając od jednego rogu i ciągnąc się wokół całego skrzydła.

Malowanie

Malowanie jest świetnym narzędziem do podniesienia atrakcyjności otoczenia i zwiększenia wartości domu. Nałożenie świeżej warstwy farby na ramy okienne, okiennice i listwy może sprawić natychmiastową różnicę.

Przed nałożeniem farby przyjrzyj się ramom okiennym. Stara farba prawdopodobnie łuszczy się z drewna, a rama jest prawdopodobnie pokryta zgnilizną.

Używając szpachli, obrysuj nią wszystkie szczeliny, które nie są w pełni pokryte farbą. Kiedy to zrobisz, użyj młotka, aby delikatnie postukać w szpachlę.

Jeśli młotek nie przebije się przez farbę, użyj Wonder Baru firmy Stanley, aby od dołu odchylić okno. Uważaj jednak, żeby nie naciskać zbyt mocno, bo możesz zniszczyć skrzydło i zbić szybę.

Aby uniknąć tego problemu, staraj się trzymać okna szeroko otwarte, kiedy farba schnie. Zapobiegnie to wysychaniu farby i sklejaniu okien.

Uszczelka

Właściwe uszczelnienie okna utrzymuje wilgoć i zimne powietrze poza domem, zapobiegając negatywnemu wpływowi na rachunki za energię. Ważne jest jednak, by regularnie sprawdzać okna, by upewnić się, że ich uszczelki są nienaruszone.

Jeśli uszczelka okna pęknie lub będzie nieszczelna, możesz zauważyć gromadzącą się wilgoć w dolnych rogach ramy lub wokół skrzydła. Jest to łatwy sposób na zidentyfikowanie wadliwej uszczelki, a także na jej naprawę.

Do tego zadania idealnie nadaje się wysokiej jakości, 100% silikonowy uszczelniacz. Użycie dobrej jakości uszczelniacza zwiększy żywotność okien Twoich klientów, zapewniając im radość z mieszkania przez wiele lat.

Skrzydło

Jeśli masz okna skrzydłowe, które trudno jest otworzyć, istnieje prawdopodobieństwo, że przez lata zamykała je farba. Najlepszym sposobem na ich otwarcie jest przecięcie linii między ogranicznikami okna po obu stronach i użycie szpachli do zerwania połączenia.

Następnie poszukaj rowka na linkę skrzydła (miejsce, w którym przechodzi linka skrzydła). Jeśli jest on pęknięty, możesz wyjąć sznurek skrzydła, aby go uwolnić.

Stare okna skrzydłowe mają żelazne obciążniki skrzydła, które są ukryte w kieszeni po obu stronach ramy, gdzie przesuwa się dolne skrzydło. Sznurki utrzymują ciężarki na miejscu, więc jeśli ich brakuje, mogą uniemożliwić płynne otwieranie i zamykanie skrzydła.

Po zdjęciu skrzydła zeskrob luźną farbę i wyczyść ją wilgotną szmatką. Następnie nałóż warstwę wosku na kanały, w których okno przesuwa się w górę i w dół, aby znów łatwo się przesuwało.

Rama

Jeśli twoje okno zostało zamalowane, może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa i być stratą energii. Jeśli jednak nie masz czasu lub doświadczenia, aby się go pozbyć, możesz zrobić kilka rzeczy, aby je otworzyć i wpuścić świeże powietrze.

Pierwszym krokiem jest zerwanie uszczelnienia, które farba tworzy wokół ramy. Możesz użyć płaskiego łomu, ale musisz uważać, żeby nie uszkodzić szyby lub nie zniszczyć drewna ramy.

Następnie włóż szpachlę w szew między ramą a skrzydłem. Stuknij delikatnie rączką szpachli, aby rozbić wszelkie plamy farby, które mogą blokować okno.

Po rozbiciu plamy farby ważne jest usunięcie jej nadmiaru, aby okno mogło się łatwo otworzyć. Część starej farby możesz usunąć rozcieńczalnikiem do farb. Po wyczyszczeniu prowadnic nasmaruj je odrobiną zwykłego mydła w kostce, aby ułatwić ich przesuwanie.

Poprzedni artykuł

Jak zrobić futrynę do drzwi?

Następny artykuł

Jakie okucia?

Oceń artykuł: Jak rozszczelnić okna?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5