Jak usunąć gumę z wycieraczki samochodowej?

Jeśli masz samochód z piórami wycieraczek, prawdopodobnie chcesz, żeby służyły jak najdłużej. Dlatego ich wymiana to dobry pomysł.

Wymiana piór wycieraczek jest łatwa, o ile wiesz, co robisz. Przeczytaj kilka wskazówek, które ułatwią Ci ten prosty proces.

Pióra wycieraczek

Gumowy wkład w piórach wycieraczek może z czasem ulec zniszczeniu z powodu użytkowania, pogody, przechowywania i innych czynników. W miarę starzenia się gumy staje się ona twarda i krucha, co uniemożliwia skuteczne oczyszczanie szyby. Mogą również rozmazać się lub przykleić do szyby, co może spowodować zarysowania ograniczające widoczność.

Usuwanie gumy z wycieraczek samochodowych nie jest trudne i nie wymaga dużych umiejętności. Możesz je zdjąć bez uszkadzania szyby, choć zawsze powinieneś położyć stary ręcznik przed oderwaniem ramienia wycieraczki od szyby, aby chronić ją przed zarysowaniem.

Zacznij od zlokalizowania małej wypustki na piórze wycieraczki, która łączy je z zaczepem na ramieniu wycieraczki. Popchnięcie lub podniesienie tej wypustki spowoduje uwolnienie pióra z haka. Po uwolnieniu pióra ściągnij stare pióro.

Ramiona wycieraczek

Ramiona wycieraczek stanowią połączenie między piórem a silnikiem, co oznacza, że są podatne na zużycie. Sezonowe warunki pogodowe i niskie temperatury mogą spowodować spustoszenie w systemie wycieraczek Twojego samochodu, dlatego tak ważna jest wymiana ramion wycieraczek w razie potrzeby.

Rdzewiejące lub złamane ramię wycieraczki to oczywisty znak, że należy je wymienić. Warto też regularnie sprawdzać pióra wycieraczek, zwłaszcza jeśli mieszkasz w zimnym klimacie.

Niektóre ramiona wycieraczek są osadzone na wałku wielowypustowym (zdjęcie 1). Inne są przymocowane do słupka wycieraczki za pomocą nakrętki.

Aby zdjąć tego typu ramiona, wystarczy podnieść osłonę i za pomocą płaskiego śrubokręta poluzować nakrętkę, która trzyma je na miejscu.

Następnie rozbujaj ramię wycieraczki w przód i w tył, aby usunąć wszelkie pozostałe części. Przykryj odsłonięty haczyk na końcu ramienia ręcznikiem warsztatowym lub szmatą, aby zapobiec uszkodzeniu szyby pojazdu.

Wycieraczki

Wycieraczki są bardzo ważne w procesie jazdy. Oczyszczają przednią szybę z deszczu, błota pośniegowego i śniegu, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo.

Ale zużyte pióro wycieraczki może powodować smugi i piski, utrudniając widoczność przed Tobą. Zmniejsza to również widoczność przy złej pogodzie, co może być niebezpieczne.

Więc, gdy Twoje wycieraczki są zużyte i sprawiają Ci problemy, czas wymienić je na nowe wkłady. Możesz kupić wkłady gumowe lub silikonowe, które są bardziej wytrzymałe niż tradycyjne wkłady gumowe i oferują lepszą odporność na tlen, ozon, ciepło i tarcie.

Pierwszym krokiem jest usunięcie gumy ze starych piór wycieraczek. W tym celu użyj szczypiec igłowych, aby zacisnąć gumowy pasek w środku pióra. Po ściśnięciu przesuń szczypce, aby uwolnić gumę i wysuń ją.

Wzmocnienie wycieraczek

Utrzymanie wycieraczek samochodowych w dobrym stanie jest niezbędne do bezpiecznej jazdy. Brud, brud i inne zanieczyszczenia mogą porysować szybę, jeśli utkną między piórami a szkłem.

Jeśli zauważysz, że gumowe pióra wycieraczek zaczęły zanikać lub są nieco sztywniejsze niż zwykle, być może nadszedł czas, aby je wymienić. Zasadniczo pióra wycieraczek należy wymieniać co najmniej raz w roku.

Trzy podstawowe elementy systemu wycieraczek to dolne ramię wycieraczki, które wystaje z osłony, pióro, które zaczepia się o ramię, oraz gumowy wkład, który obmywa szybę. Wszystkie te elementy można łatwo wymienić samodzielnie.

Po pierwsze, upewnij się, że masz wkład gumowy o odpowiednim rozmiarze. Oznacza to, że wkład nie jest zbyt długi, ale jest wystarczająco długi, aby zmieścić się w ramie.

Oceń artykuł: Jak usunąć gumę z wycieraczki samochodowej?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5