Jak zamontować baterię podtynkową umywalkową?

Ukryta bateria zlewozmywakowa to atrakcyjna opcja, która łączy elegancki wygląd z bezdotykową obsługą. Jest szczególnie popularna w toaletach, gdzie problemem jest rozpryskiwanie wody.

Instalacja ukrytej baterii zlewozmywakowej może być trudna, ale warto podjąć ten wysiłek dla designerskiego wyglądu, który wniesie do Twojego domu. Dowiedz się, jak zrobić to dobrze.

Procedura instalacji

Podtynkowe baterie zlewozmywakowe są atrakcyjne, uniwersalne i łatwe w instalacji. Są również energooszczędne i mogą być doskonałym wyborem dla właścicieli domów, którzy chcą oszczędzać wodę.

Kiedy zdecydujesz się wymienić swoją istniejącą baterię, pamiętaj o zrobieniu listy zakupów wszystkich części potrzebnych do wykonania zadania. Potrzebne będą chromowane zawory zasilające, przewody zasilające (ze złączkami pasującymi do nowej baterii), elementy spustowe i rozeta.

Następnie przygotuj miejsce pracy pod zlewem, umieszczając pod nim wiadro, patelnię lub szmaty, aby wyłapać wodę, która wycieknie z rozłączonych przewodów. Gdy to zrobisz, możesz przystąpić do demontażu starej baterii.

Przed rozpoczęciem zmiany przebiegu instalacji za ścianą, zaznacz i wytnij otwór w suchej ścianie, aby mieć dostęp do rur. Jest to szczególnie pomocne, gdy musisz przenieść przewody hydrauliczne między słupkami lub przymocować umywalkę do ściany. Zaoszczędzisz sobie czasu i bólu głowy.

Montaż baterii

Przy montażu podtynkowej baterii zlewozmywakowej najważniejszym krokiem jest upewnienie się, że nowa bateria jest ustawiona i wypoziomowana za zlewem. Jeśli tak nie jest, woda może pryskać lub rozpryskiwać się.

Po ustaleniu właściwego rozmiaru i konfiguracji zlewu możesz rozpocząć proces instalacji baterii. Istnieje kilka różnych rodzajów baterii, w tym jednouchwytowe centryczne i uniwersalne.

Niektóre z nich są montowane bezpośrednio do zlewu w celu wykonania instalacji z jednym otworem, podczas gdy inne wykorzystują płytkę rozetową (zwaną również płytą pokładową), która zakrywa dwa zewnętrzne otwory.

Niezależnie od rodzaju wybranej baterii, podstawowy proces instalacji jest podobny. Zwróć tylko uwagę na to, jak pracujesz, i nie spiesz się z montażem poszczególnych elementów. Jeśli tego nie zrobisz, możesz przekręcić rozetę lub skręcić przewody i spowodować przecieki.

Instalacja przewodu odpływowego

Jeśli masz zmiękczacz wody, musisz zainstalować przewód odpływowy, który będzie odprowadzał roztwór solanki powstający w procesie regeneracji. Pomoże to uniknąć wszelkich zatorów i uszkodzeń instalacji wodnej w Twoim domu.

Do łatwej i efektywnej instalacji odpływu użyj plastikowej rury (pokazanej na zdjęciach 5 i 6). Poprowadź poziome rury odpowietrzające nachylone w dół w kierunku armatury z prędkością 1/8 do 1/4 cala na stopę bieżącą.

Upewnij się, że króciec odpływu ma adapter do syfonu, aby pasował do suchej zabudowy, a następnie sklej go ze sobą.

Musisz dokonać dokładnych pomiarów, aby upewnić się, że wysokość odpływu jest odpowiednia do konfiguracji zlewu oraz wysokości i lokalizacji blatu. Wykonanie nieprawidłowych pomiarów może doprowadzić do komplikacji i słabej wydajności w dłuższej perspektywie.

Montaż przewodów zasilających

Przed zainstalowaniem nowej baterii musisz odłączyć wszystkie przewody zasilające pod zlewem. Używając klucza do naczyń, odkręć nakrętki z każdego przewodu, przekręcając je w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.

Alternatywnie, jeśli bateria ma wstępnie przymocowane rurki, możesz je odłączyć, odkręcając kluczem nakrętkę mocującą. Jeśli nakrętka jest zardzewiała, użyj oleju penetrującego, takiego jak PB Blaster, aby ją poluzować.

Gdy już odłączyłeś wszystkie przewody wodne, możesz przejść do demontażu starego kranu. Do tego kroku będziesz potrzebował pary rękawic i wiadra ze szmatami lub ręcznikiem.

Możesz również zdjąć stary wąż spryskiwacza. Jeśli węże łączą się z oddzielnymi spryskiwaczami, przed ich podłączeniem będziesz musiał umieścić na nich mały zwijany obciążnik.

Oceń artykuł: Jak zamontować baterię podtynkową umywalkową?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5