Jak zrobić kotylion z papieru na święto niepodległości?

Kotylion to taniec towarzyski, popularny w XVIII-wiecznej Europie i Ameryce Północnej. Pierwotnie przeznaczony dla czterech par w formacji kwadratowej, był dworską wersją angielskiego tańca country, poprzednikiem quadrille, a w Stanach Zjednoczonych tańca kwadratowego.

Dziś kotylion jest formalnym wydarzeniem tanecznym, podczas którego debiutantki są prezentowane społeczeństwu. Impreza ta jest świętem wejścia młodych kobiet do społeczeństwa i wymaga wiele pracy przy jej planowaniu.

Dekoracje

Z okazji Dnia Niepodległości można wykonać wiele różnych dekoracji z papieru. Są one idealne dla dzieci, ale także dla dorosłych, którzy uwielbiają rękodzieło!

Jednym z najpopularniejszych rękodzieł na Dzień Niepodległości jest kotylion. Są one łatwe do wykonania i stanowią świetny sposób na uczczenie święta.

Inną dekoracją, którą można wykonać z papieru, jest wieniec z amerykańską flagą. Ten wieniec jest idealny do pokazania swojego patriotycznego ducha i można go łatwo zrobić z kartonu i wstążki z burlapu.

Możesz też wykazać się kreatywnością i zrobić kotylion z patyczków do sopli, a jest to łatwe i zabawne rzemiosło! To świetny sposób na udekorowanie domu z okazji Dnia Niepodległości, który nie zajmie Ci dużo czasu ani wysiłku.

Muzyka

W Stanach Zjednoczonych Dzień Niepodległości to ważne święto w środku lata, które upamiętnia ogłoszenie niepodległości od Wielkiej Brytanii. Odbywają się wtedy parady, marsze, pikniki i fajerwerki.

Jednym z najpopularniejszych utworów muzyki klasycznej na Dzień Niepodległości jest Appalachian Spring Aarona Coplanda, partytura baletowa z 1944 roku. Innym ciekawym utworem na Dzień Niepodległości jest hymn narodowy, napisany przez Katherine Lee Bates w 1895 roku. Melodia ta nosiła pierwotnie tytuł „Pikes Peak” i została zainspirowana widokiem z góry w pobliżu jej rodzinnego miasta Wellesley College.

Oprócz figur kotylionowych, które zazwyczaj mają długość 16 taktów, istniały też bardziej skomplikowane, które zajmowały aż 208 taktów. Było to o wiele większe wyzwanie dla tancerzy niż 16-taktowa figura z kotylionem, a także wymagało większej dbałości o szczegóły, aby ją zapamiętać.

Spożywienie

Czwarty lipca to świetny czas dla rodzin i przyjaciół, aby spotkać się i cieszyć się tym dniem. Wiele osób idzie na paradę, ogląda lokalny pokaz fajerwerków lub po prostu spędza czas razem.

Jedzenie jest bardzo ważną częścią każdego spotkania, a jedzenie, które podasz, może nadać nastrój imprezie. Dlatego ważne jest, aby jedzenie było smaczne i zabawne!

Kotylion to formalny taniec towarzyski, który wywodzi się z Europy, a obecnie jest głównie tradycją południowoamerykańską. Pierwotnie służył wprowadzeniu młodych dziewcząt do społeczeństwa.

Dziś kotyliony są nadal popularne i uczą dzieci właściwych manier, etykiety i szacunku. Uczą też dzieci, jak tańczyć walca i inne tańce towarzyskie.

Kotyliony są często organizowane w sezonie debiutanckim, który trwa od maja do grudnia. Bale te są zwykle organizowane dla dziewcząt w wieku nastoletnim, ale mogą być też przeznaczone dla starszych uczennic.

Gry

Jeśli masz rodzinę lub przyjaciół, którzy są mistrzami słowa, rzuć im wyzwanie w postaci łamigłówki słownej o tematyce patriotycznej. Jest to idealna gra na Dzień Niepodległości na grilla na podwórku.

Zajęcia z kotylionu są powszechnym rytuałem przejścia w południowych szkołach. Na koniec sezonu uczestnicy są często zapraszani na uroczystą kolację, zwaną balem kotylionowym, na której mogą zaprezentować swoje nowo nabyte umiejętności.

Figura jest raczej prostym mikserem, wymagającym od par pań i panów odnalezienia swoich partnerów, albo po numerze, albo po imieniu. Nie jest to do końca „zabawa taneczna”, jak w przypadku większości figur kotylionowych, ale nadal stanowi interesujący dodatek do każdego wielkiego marsza lub walca.

Inną figurą z Twentieth Century Cotillion Figures, autorstwa H. Layton Walker (Two Step Publishing Company, Buffalo, New York, 1912), jest „Winthrope”, geometryczna figura z elementem miksera, która wymaga rekwizytów w postaci małych amerykańskich flag. Prowadzący kotylion musi zdecydować, która z płci zachowa flagę, kiedy rozdzielą się i połączą w różnych parach.

Poprzedni artykuł

Jak zrobić drapak dla kota?

Oceń artykuł: Jak zrobić kotylion z papieru na święto niepodległości?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5