Jak zrobić schowek w domu?

Pomieszczenie gospodarcze w domu może być świetnym sposobem na uporządkowanie swoich rzeczy. Może też dodać piękna Twojemu domowi!

Musisz jednak zachować ostrożność przy budowie schowka. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę takie rzeczy, jak wysokość pomieszczenia, czy znajduje się ono pod klatką schodową i czy będziesz wybijać ściany nośne.

Stwórz układ

Pomieszczenie do przechowywania w domu jest doskonałym sposobem na uporządkowanie bałaganu i uczynienie przestrzeni życiowej bardziej zorganizowaną. Istnieje wiele możliwości stworzenia pomieszczenia do przechowywania, od zwykłej szafy po cały pokój przeznaczony do przechowywania rzeczy.

Najlepszy projekt dla twojej przestrzeni będzie zależał od twoich specyficznych potrzeb. Musisz wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia, to, czy chcesz je przymocować do sufitu w domu, czy wykorzystać jako przedłużenie istniejących szaf, oraz to, jakiego rodzaju przedmioty będziesz przechowywać.

Najlepszy projekt przechowalni to taki, który uzupełnia Twoją przestrzeń życiową, ale jej nie pomniejsza. Najbardziej efektywny system przechowywania będzie zawierał kombinację półek i szafek, które dadzą Ci dużo miejsca na przechowywanie rzeczy, jednocześnie utrzymując je w porządku i poza zasięgiem wzroku. Aby upewnić się, że masz odpowiednie rozwiązanie do przechowywania w swojej przestrzeni, wykonaj kilka badań i skonsultuj się z profesjonalnym wykonawcą lub rzemieślnikiem.

Dodanie półek

Dodanie półek do twojego magazynu jest łatwym sposobem na utrzymanie go w porządku. Możesz dodać półki na podłodze, pod schodami lub nawet nad drzwiami szafy.

Zwykle w centrum handlowym znajdziesz szeroki wybór półek drucianych. Są one niedrogie i łatwe w montażu.

Możesz również zainstalować półki ścienne, które są świetnym dodatkiem do każdej szafy, pralni, spiżarni czy biura. Ten typ systemu półek zawiera zazwyczaj metalowe standardy, regulowane wsporniki i gotowe półki.

Jeśli nie możesz zmieścić drzwi szafek w swojej małej przestrzeni, rozważ dodanie wąskich otwartych półek, które oferują dodatkową powierzchnię do przechowywania naczyń i szkła. Jest to szczególnie pomocne w kuchniach i łazienkach, gdzie przestrzeń jest ograniczona.

Dodaj drabinę

Drabina jest poręcznym narzędziem do sięgania po rzeczy, które znajdują się wysoko lub są trudno dostępne. Jednak może być nieporęczna i zajmować dużo miejsca podczas przechowywania.

Drabiny zazwyczaj najlepiej przechowywać z dala od zmiennej pogody i gorących temperatur, a jeśli to możliwe, powinny być odporne na rdzę. Powinny być również przechowywane w pomieszczeniach zamkniętych, aby uniknąć wilgoci.

Niezależnie od tego, czy masz strych, czy piwnicę, drabina jest świetnym dodatkiem do każdego pomieszczenia gospodarczego. Można jej użyć, aby uzyskać dostęp do rzeczy, do których trudno się dostać, a także może ona stanowić zabezpieczenie podczas pracy nad projektem.

Drabinę można łatwo dodać do pomieszczenia do przechowywania, dodając hak do ściany lub wspornik sufitowy. Będą one w stanie utrzymać drabinę na miejscu i zapobiec jej upadkowi, kiedy nie jest używana.

Dodanie oświetlenia

Jednym z najlepszych sposobów na ożywienie ciasnego i ciemnego schowka jest dodanie do niego oświetlenia. Sufitowa lub ścienna lampa z kilkoma CFL powinna wystarczyć. Najlepsze żarówki będą cię kosztować krocie, ale możesz zaoszczędzić trochę gotówki, kupując niektóre z tych wszechobecnych kuponów do Lowes. Oprócz wspomnianych wyżej żarówek możesz rozważyć zastosowanie promiennika podczerwieni, który utrzyma twój schowany bałagan w ryzach.

Oceń artykuł: Jak zrobić schowek w domu?

Ilość ocen: 1 Średnia ocen: 5 na 5