Jak zwinąć wąż ogrodowy na wózek?

Niezależnie od tego, czy musisz przechowywać wąż na terenie swojej posesji, czy chcesz go po prostu trzymać z dala od drogi, wózek do zwijania węża ogrodowego na kółkach jest idealnym rozwiązaniem.

Uchroni on również Twój wąż przed rdzewieniem, uszkodzeniami i zagięciami. Do wyboru jest wiele różnych modeli. Niektóre z nich mają w zestawie uchwyt, dzięki któremu możesz przymocować je do ściany.

Wytrzymałe koła

Jeśli chodzi o zwijanie węża ogrodowego w wózku, niezbędne są wytrzymałe koła. Dzięki temu wózek będzie wystarczająco stabilny, aby się nie przewrócił, co może spowodować uszkodzenie węża.

Projekt wózka powinien być również łatwy do manewrowania na różnych powierzchniach. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz pagórkowate podwórko.

Inną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, czy wózek ma antypoślizgowy uchwyt. Ułatwi to przenoszenie wózka z bębnem na wąż z jednego miejsca na drugie, zwłaszcza gdy musisz go zwinąć do magazynu.

Jeśli masz dużą posesję, warto zainwestować w wózek o pojemności co najmniej 200 stóp węża. Dzięki temu zaoszczędzisz na drugim wężu i ułatwisz sobie pracę.

Uchwyt

Jeśli masz długi wąż ogrodowy (do 100 stóp), wózek na kółkach jest najlepszym sposobem na jego obsługę. Nie będzie się przechylał i utrzyma wąż w miejscu, dzięki czemu będziesz mógł pracować na podwórku bez obaw, że się przewróci.

Chcesz także mieć uchwyt, który ułatwi Ci przemieszczanie wózka po podwórku. Solidny uchwyt będzie miał antypoślizgową powierzchnię i będzie łatwy w manewrowaniu, zwłaszcza jeśli wąż jest ciężki.

Kupując wąż, szukaj czegoś, co ma wyższe ciśnienie rozrywające, czyli ciśnienie wody, przy którym wąż pęknie. Pomoże to uniknąć przecieków i uszkodzenia trawnika lub pobliskiego drzewa.

Wybierz wąż, który nie jest wykonany z winylu, który łatwo się zagina. Może też być droższy i mniej trwały niż inne opcje.

Długość węża

Przy wkładaniu węża do wózka pamiętaj o jego długości. Wąż będzie musiał być wystarczająco długi, aby sięgnąć do kranu, do którego ma być podłączony.

Jeśli potrzebujesz dłuższego węża niż ten, który jest dostarczany z bębnem, możesz również zamówić wąż cięty na zamówienie o preferowanej długości. Węże ogrodowe ELEY są produkowane w USA i są objęte 10-letnią gwarancją bez przecieków.

Guma jest doskonałym materiałem na węże, ponieważ jest niezwykle trwała i może wytrzymać wysokie ciśnienie wody. Jednak jest też cięższy niż wąż winylowy lub kompozytowy i może być podatny na załamania.

Wzmocniony wąż (z siatką pomiędzy warstwami winylu i gumy) może być bardziej odporny na załamania i pęknięcia, ale jest zazwyczaj droższy niż te bez wzmocnienia. Aby wybrać wąż odpowiedni dla Twojego domu i potrzeb ogrodniczych, zacznij od użycia elastycznej taśmy mierniczej, aby określić, ile węża będziesz potrzebować.

Przechowywanie

Złożenie węża ogrodowego na wózku to ważny krok w dbaniu o wąż. Uchroni go to przed brudem, plamami i innymi elementami, które mogą skrócić jego efektywną żywotność.

Przechowywanie jest również ważne, ponieważ zapobiega powstawaniu zagięć. Wąż ogrodowy zwinięty na podwórku łatwo się zagina, co nie tylko utrudnia korzystanie z niego, ale także może go uszkodzić i spowodować szybsze zużycie.

Jeśli nie masz wózka na wąż ogrodowy, istnieją inne możliwości przechowywania węża, gdy nie jest używany. Należy do nich szafka na wąż, która jest zamkniętą skrzynką stojącą na ziemi i ukrywającą wąż, gdy nie jest używany.

Inne opcje przechowywania to wolnostojące słupy i bębny do zwijania węża dla majsterkowiczów. W zależności od rodzaju posiadanego węża, jedna z tych opcji będzie pasowała do twoich potrzeb i budżetu.

Oceń artykuł: Jak zwinąć wąż ogrodowy na wózek?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5