Jedna czarna ściana w salonie – jak zaaranżować?

Możesz dodać czarną ścianę do swojego salonu, aby stworzyć dramatyczny, nowoczesny wygląd. Pomoże ci też stworzyć przytulną przestrzeń, w której będziesz czuć się bardziej zachęcająco.

Dekorując pokój z czarnymi ścianami, ważne jest, by zachować jasny ton pomieszczenia. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz meble i akcesoria w ciemnych kolorach.

1. Wyśrodkuj sofę na czarnej ścianie

Salon jest świetnym miejscem do wypróbowania czarnej ściany, ponieważ natychmiast sprawia, że przestrzeń wydaje się bardziej dramatyczna i wyrafinowana. Być może zastanawiasz się, jak ustawić meble w tym pomalowanym na ciemno pomieszczeniu.

Jednym z prostych trików jest wyśrodkowanie sofy na czarnej ścianie. Pomoże to stworzyć bardziej wyważoną aranżację, w której nie będzie dużego nagromadzenia przedmiotów.

To zasada, która jest szczególnie ważna przy ustawianiu dużych mebli w salonie. Dzięki niej unikniesz obtłuczeń goleni, gdy Ty i Twoi goście będziecie przeciskać się między dużymi meblami, a także sprawisz, że Twój pokój będzie wydawał się bardziej przestronny.

Możesz również dodać inne ciekawe elementy do swojej aranżacji, takie jak roślina lub dwie, które znajdą się nad sofą. W ten sposób zrównoważysz przestrzeń i nadasz swojej grupie dzieł sztuki nieco więcej zainteresowania.

2. Umieść telewizor na czarnej ścianie

Może to być ostatnie pomieszczenie, w którym myślisz o dekorowaniu, ale telewizor jest centralnym punktem twojej przestrzeni życiowej. Nieważne, czy oglądasz piłkę nożną z dziećmi w niedzielę, czy oglądasz najnowszy film na Netflixie, nie możesz go zignorować.

Duży telewizor może sprawić, że Twój salon będzie wyglądał na zagracony, ale są sposoby, aby ukryć ten element i dodać dekoracje, które pomogą mu wtopić się w resztę przestrzeni. Najbardziej efektywnym sposobem jest włączenie telewizora do ściany galerii.

Ta prosta aranżacja od Forbes + Masters zawiera mieszankę neutralnych dzieł sztuki, które współgrają z kolorem ramy telewizora. Duże dzieła sztuki można łatwo przesunąć na bok i odsłonić ekran, gdy nie są używane.

Innym rozsądnym rozwiązaniem jest stworzenie wnęki po obu stronach telewizora, jak w przypadku tej szafki inspirowanej stylem Shaker z The Dormy House. W ten sposób zyskasz miejsce do przechowywania pilotów, kabli i innych urządzeń multimedialnych.

3. Umieść stolik kawowy na czarnej ścianie

Jeśli chodzi o dekorowanie salonu, istnieje wiele opcji. Możesz zdecydować się na całą czerń, odważny akcent na ścianie lub jaśniejsze odcienie w innych miejscach.

Stolik kawowy może być świetnym sposobem na wprowadzenie odrobiny czerni do pokoju, nie stając się jego głównym punktem. Może on również stanowić wyróżniający się mebel, który pomoże zakotwiczyć cały wystrój i sprawi, że będzie się on wydawał bardziej spójny.

Możesz stworzyć zrównoważony wygląd, wybierając stolik kawowy, który idealnie pasuje do Twojej sofy i reszty mebli w pokoju. Na przykład ten stolik ma elegancki design, który sprawia, że wygląda elegancko i wyrafinowanie.

Innym sposobem na dodanie odrobiny koloru do salonu jest umieszczenie na blacie dużych wazonów, mis i świec. Możesz też umieścić na nim ciekawą geodę lub kryształ, aby nadać stolikowi naturalny klimat i wyróżnić go na tle innych.

4. Umieść półki z książkami na czarnej ścianie

Jednym z najlepszych sposobów wykorzystania przestrzeni na ścianie jest dodanie półek z książkami. To prosty i praktyczny pomysł, który może naprawdę zmienić wygląd Twojego salonu.

Możesz zdecydować się na pojedyncze uchwyty ścienne lub ustawić pływające półki, które są idealne dla minimalistycznego nastroju. Możesz również pomalować je na kolor pasujący do reszty wystroju.

Dobrym pomysłem jest również ustawienie półek na książki tak, aby wszystkie były na tej samej wysokości. Dzięki temu uzyskasz elegancki i nowoczesny wygląd.

Innym sposobem na stworzenie spójnego stylu jest obrócenie książek tak, aby strony były skierowane na zewnątrz. Pomoże to związać twoją kolekcję książek razem i utrzymać wystrój w spójnym schemacie kolorystycznym.

Możesz również umieścić ciężkie przedmioty na dole półki, aby stworzyć dobrą wizualną równowagę. Podobnie górną część półki możesz przeznaczyć na elementy dekoracyjne.

Oceń artykuł: Jedna czarna ściana w salonie – jak zaaranżować?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5