Kiedy i gdzie zdecydować się na wybór szafy przesuwnej?

Atrakcyjne umeblowanie wszystkich wnętrz w domu jest kluczowym z punktu widzenia ich ogólnego wystroju elementem. Inwestorzy coraz częściej decydują się na zamawianie mebli na wymiar, rezygnując tym samym z gotowych, sklepowych produktów. Daje to wiele korzyści i pozwala zabudować nawet najmniejsze luki, z którymi w przeciwnym wypadku nie udałoby się nic zrobić.

Sporą popularność w ostatnich latach zyskały meble przesuwne. Powszechnie uważa się, iż są one w stanie optycznie powiększyć pokój, a także stanowią bardzo uniwersalne dla każdego wnętrza rozwiązanie. W poniższym wpisie opowiemy nieco o tego typu szafach, ich zaletach oraz sposobach aranżacji w mieszkaniu. Zapraszamy!

Zalety szaf przesuwnych – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Meble wyposażone w drzwi przesuwne stały się niezwykle atrakcyjne z uwagi na swoją uniwersalność. Można wpasować je w każdą przestrzeń, wykorzystując tym samym miejsca niezdolne do zagospodarowania na inne sposoby. W wielu mieszkaniach takich szaf używa się nie tylko do przechowywania odzieży i butów. Niejednokrotnie mogą przybrać postać schowka na przydatne rzeczy, a nawet przy okazji mniejszych mieszkań – odpowiadać za trzymanie w nich telewizora.

Drugim powodem, dla którego inwestorzy decydują się na wybór tego typu mebli do swoich domów jest optyczne zwiększenie przestrzeni. Szczególnie widoczne jest to w przypadku zamontowania drzwi z lustrami, które tworzą niesamowity efekt przestronności i jasności w całym wnętrzu. Dodatkową zaletą szaf przesuwnych może być fakt, iż mogą być one dopasowane do każdej wnęki zarówno szerokością, jak i wysokością. Nie ma więc żadnych ograniczeń w kwestii ich montażu, przez co nowi właściciele domów i mieszkań decydują się właśnie na zakup takich szaf na wymiar.

Na co zwrócić uwagę przy kupnie szafy przesuwnej?

Szafę przesuwną warto zaprojektować tak, by była ona maksymalnie praktyczna. Wcześniej jednak warto zdać sobie sprawę z jej faktycznego przeznaczenia, a dopiero potem decydować o ilości półek i regałów wewnątrz. W każdym razie, chcąc przechowywać w danym meblu ubrania swoje i bliskich, warto jedną część poświęcić na wieszaki, a drugą na półki, regały i szuflady.

Bardzo istotny jest też sam wystrój zewnętrzny mebla. Powinien być on maksymalnie dopasowany do aranżacji nawet w kontekście najmniej rzucających się w oczy elementów. Oprócz koloru i typu tafli, warto zwrócić szczególną uwagę także na uchwyty do szafy przesuwnej. Ich szeroki wybór pozwala idealnie dopasować produkt zarówno do mebla, jak i stylu samego wnętrza.

Gdzie warto zamontować szafę przesuwną?

Prawdę mówiąc, nie ma reguły dotyczącej miejsca montażu szafy przesuwnej. Można to zrobić niemalże w każdym pomieszczeniu, w którym istnieje takowe zapotrzebowanie. Najczęściej z meblem tym spotkamy się jednak w sypialniach, przedpokojach bądź też mniejszych mieszkaniach typu kawalerka. To przede wszystkim wygoda płynąca ze sporej pojemności szafy, w której możemy przechowywać większość rzeczy potrzebnych nam w domu.

Oceń artykuł: Kiedy i gdzie zdecydować się na wybór szafy przesuwnej?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5