Pakiety szybowe: jakie są najlepsze?

Jest kilka rzeczy, których należy szukać w szkle. Po pierwsze, należy wybrać pakiet o niskiej wartości współczynnika U i dobrym współczynniku przenikania ciepła słonecznego (oraz przepuszczalności światła) w danym klimacie.

Aby osiągnąć ten cel, pakiet szklany składa się z co najmniej dwóch tafli szkła z ramkami dystansowymi pomiędzy nimi. Następnie na górze ramek umieszcza się warstwę gazu izolacyjnego (zwykle argonu). W ten sposób powstaje szczelna komora między szybami.

Powłoki niskoemisyjne

Powłoki niskoemisyjne są bardzo ważnym elementem wpływającym na wydajność okien, ponieważ pozwalają zaoszczędzić na kosztach energii i drastycznie zmniejszyć ilość promieniowania UV, które dostaje się do domu. Chroni to Twoją rodzinę przed szkodliwymi promieniami słonecznymi, które mogą powodować odbarwienia mebli i innych przedmiotów w Twoim domu.

Powłoki Low-E zostały zaprojektowane tak, aby ograniczać ciepło słoneczne, które przechodzi przez szkło i odbijać je z dala od Twojego domu. Pomaga to utrzymać chłód w lecie i ciepło w zimie.

Szkło niskoemisyjne może mieć współczynnik Solar Heat Gain Coefficient (SHGC) na poziomie 0,14, co oznacza, że ponad 86% energii słonecznej jest odbijane z dala od wnętrza domu. Dzięki temu można stworzyć bardzo komfortowe warunki w pomieszczeniach i znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie na sztuczne źródła chłodzenia.

Termopany

Poza tym, że są bardziej energooszczędne i zapobiegają nieszczelnościom okien, termopany są również dobrym sposobem na zwiększenie wartości domu. Termopanele to izolowane okna z podwójnymi szybami, w których między szybami znajduje się szczelna uszczelka i wypełnia je gaz, zazwyczaj Argon lub powłoki LOW-E.

W połączeniu z powłokami LOW-E i Argon stanowią skuteczny sposób walki z zimną i gorącą pogodą, kontrolując ilość ciepła przepuszczanego przez szyby. To zmniejsza zapotrzebowanie na system grzewczy i chłodzący, obniżając rachunki za energię i utrzymując komfort w domu przez cały rok.

Jeśli masz zaparowane okna termopan, winowajcą jest zazwyczaj uszkodzona uszczelka. Wymiana szkła termopanelowego może pomóc rozwiązać ten problem i przywrócić ich zdolność do izolowania domu.

Szkło izolacyjne

Szkło izolacyjne (IG) to produkt szklany składający się z wielu tafli szkła oddzielonych od siebie ramkami dystansowymi wykonanymi zazwyczaj z metalu, np. aluminium, lub pianki strukturalnej. Ramki te uszczelniają przestrzeń gazową między szybami, co pomaga zapobiegać przenikaniu ciepła i utracie izolacji w budynkach.

Szkło izolacyjne znacząco zmniejsza ilość energii potrzebnej do ogrzania i ochłodzenia budynku. Pomaga również chronić przed niepożądanym hałasem oraz przenikaniem ciepła i zimna z zewnątrz.

Użycie argonu lub kryptonu w przestrzeni powietrznej między szybami daje dodatkową izolację, ponieważ gazy te mają większą gęstość niż powietrze i w mniejszym stopniu przepuszczają ciepło przez szkło. To, w połączeniu z powłoką niskoemisyjną, może obniżyć ogólną wartość u (miarę przenikania ciepła przez okno) szyby zespolonej.

Szkła zespolona ma szeroki zakres uniwersalności projektowej i jest powszechnie używana w wielu różnych zastosowaniach. Szczególnie nadają się do wykorzystania w różnych zastosowaniach szklenia strukturalnego, takich jak ściany osłonowe, świetliki i witryny sklepowe.

Szkło przezroczyste

Jeśli chcesz nadać swojemu domowi nowoczesny i elegancki wygląd, musisz rozważyć użycie szkła przezroczystego. Ten materiał zapewni Ci szczegółowy widok i sprawi, że Twoja przestrzeń będzie wydawać się bardziej przestronna.

Z tego powodu jest to najlepszy wybór do aranżacji wnętrz. Architekci i projektanci uwielbiają sposób, w jaki szkło przezroczyste może sprawić, że każde pomieszczenie będzie wyglądać bardziej luksusowo i wyrafinowanie.

Szkło przezroczyste jest dostępne w różnych grubościach, od 2,5 milimetra do 19 milimetrów. Może być używane do wszelkich zastosowań szklarskich.

Jak sama nazwa wskazuje, szkło bezbarwne jest przejrzyste i bezbarwne. Jednak czasami może mieć lekki zielonkawy odcień, jeśli nie jest hartowane z niską zawartością żelaza.

Oceń artykuł: Pakiety szybowe: jakie są najlepsze?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5