Flower box – jak zrobić?

Pudełko na kwiaty to nowy trend w branży florystycznej, który pozwala na transportowanie wspaniałych bukietów bez obawy o stłuczenie kruchego wazonu. To także doskonały prezent!

Pudełko na kwiaty może być wykonane z różnych materiałów, takich jak drewno czy kamienie. Oto kilka łatwych pomysłów na wykonanie pięknych skrzynek na kwiaty, które podniosą rangę Twojego ogrodu i zwiększą atrakcyjność Twojego domu.

Wiszące donice

Wiszące donice dodadzą zielonego, kwitnącego elementu do każdej przestrzeni. Są idealne dla mieszkańców mieszkań, którzy kochają ogrodnictwo, ale nie mają zbyt wiele miejsca do zagospodarowania.

Są także świetnymi oczyszczaczami powietrza, pomagającymi poprawić jakość powietrza w pomieszczeniach i utrzymać świeży, pachnący dom.

Niezależnie od tego, czy chcesz wyeksponować pojedynczego sukulenta, paproć czy bluszcz, te stylowe donice ścienne są najlepszym rozwiązaniem.

Te proste drewniane donice można zamontować na gołej ścianie, aby wypełnić przestrzeń, i są wystarczająco wytrzymałe, aby użyć ich w każdym pomieszczeniu. Wyglądają elegancko i są dostępne w szerokiej gamie kolorów i kształtów, więc możesz wybrać taki, który będzie pasował do Twojego wystroju.

Sadzarki do ścian oporowych

Sztuczne ściany oporowe dodają funkcji do krajobrazu, zapewniają ścieżkę dla pieszych i zapobiegają erozji gleby lub zatrzymują wzgórze. Mogą być również dekoracyjne i zwiększać przestrzeń użytkową na zewnątrz, zwłaszcza jeśli są połączone z innymi elementami ogrodu, takimi jak podwyższone rabaty, stojaki na rośliny lub kamienne patia.

Jednym z najprostszych pomysłów na ścianę oporową jest użycie betonowych bloków, które są dostępne w większości sklepów budowlanych. Są łatwe do zbudowania, lekkie i pasują do siebie bez zaprawy.

Podstawki pod rośliny

Podstawki pod rośliny to świetny sposób na urozmaicenie wysokości pomieszczenia, niezależnie od tego, czy szukasz czegoś bardziej rzeźbiarskiego niż tradycyjna donica, czy też chcesz wyeksponować rośliny o szerokich liściach, które w przeciwnym razie nie wyglądałyby dobrze w płaskiej donicy.

Ten poradnik pokaże ci, jak stworzyć piętrowy stojak na rośliny, który jest idealny dla małych roślin i może być wykonany z kawałków drewna z garażu lub podwórka.

Ten projekt zajmie ci mniej niż 30 minut i możesz go dostosować, używając odrobiny farby i bejcy. Jest wystarczająco łatwy do wykonania dla dzieci, ale jest też świetną zabawą dla dorosłych, którzy chcą przetworzyć coś, co zwykle jest wyrzucane.

Plantery na poręczach

Jeśli szukasz prostego, niedrogiego sposobu na dodanie koloru i kwiatowego stylu do swojego domu, doniczka na poręczach jest idealnym rozwiązaniem. Można je łatwo zawiesić na poręczach i są dostępne w różnych kształtach, materiałach i rozmiarach.

Po ustaleniu wymiarów skrzynki na rośliny zbierz wszystkie potrzebne materiały. Będziesz potrzebował czterech desek 1″ x 8″, jednego 24-calowego kawałka deski 1″ x 8″ oraz kleju do drewna.

Następnie będziesz potrzebował pary małych wsporników w kształcie litery L, których użyjesz do oparcia skrzynki na balustradzie. Liczba potrzebnych wsporników będzie zależała od wagi donicy.

Sukulenty

Sukulenty to świetny sposób na połączenie ogrodnictwa i dekoracji, a do tego są bardzo łatwe w pielęgnacji. Pamiętaj tylko, żeby podlewać je raz w tygodniu latem i zmniejszać tę ilość o połowę zimą (chyba, że sukulenty są w stanie spoczynku).

Pierwszą rzeczą, którą musisz zdecydować, jest rodzaj pojemnika, w którym umieścisz swoją donicę. Chcesz czegoś, co będzie miało otwory drenażowe, ponieważ sukulenty są podatne na gnicie korzeni, jeśli siedzą w zbiornikach wody.

Puszki po konserwach są dobrym wyborem, ponieważ zwykle łatwo w nich zrobić dziurę i odprowadzić nadmiar wody. Możesz też spróbować zrobić drewniane korytko, jeśli znajdziesz odpowiedni kawałek drewna.

Oceń artykuł: Flower box – jak zrobić?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5