Jak zamontować uchwyt do tv?

Jeśli instalujesz uchwyt do telewizora w swoim domu lub firmie, ważne jest, aby zamontować go prawidłowo. Pozwoli to uniknąć uszkodzenia telewizora i niepotrzebnych dziur w ścianie.

Po pierwsze, powinieneś określić rodzaj ściany, na której będzie zamontowany telewizor. Jeśli jest to ściana gipsowa, która jest podparta pionowymi drewnianymi lub metalowymi kołkami, powinieneś użyć uchwytu do suchej zabudowy, aby przymocować uchwyt telewizora do ściany.

Instrukcje montażu

Zamontowanie telewizora jest ważnym krokiem w procesie wprowadzania nowego telewizora do domu. To nie tylko dobry sposób na zwolnienie miejsca na podłodze, ale także zabezpieczenie telewizora przed dziećmi, które zbytnio się ekscytują.

Gdy już wiesz, gdzie chcesz zamontować telewizor, zaznacz kołki na ścianie. Użyj wyszukiwarki kołków lub gniazdka elektrycznego, aby znaleźć kołki w danym miejscu, a następnie wykonaj oznaczenia taśmą malarską.

Kołki mają zwykle 2 cale szerokości i 16 cali odstępu od siebie, a podczas montażu telewizora będziesz musiał przewiercić się przez nie.

Po oznaczeniu kołków możesz przejść do oznaczenia otworów montażowych dla uchwytu. Zwróć uwagę na wysokość telewizora. Jeśli jest to uchwyt typu full motion, będzie wymagał wypoziomowania przed przymocowaniem go do ściany.

Kolce ścienne

Większość uchwytów TV jest przeznaczona do suchej zabudowy, ale to nie znaczy, że możesz je po prostu użyć na ścianie bez kolców. Suche ściany są bardzo kruche i nie utrzymają ciężkiego telewizora ani uchwytu montażowego, więc musisz przymocować uchwyt do kołków w ścianie.

Typowo potrzebujesz dwóch lub trzech kołków, aby prawidłowo zainstalować telewizor na ścianie. Te pionowe kawałki drewna są równomiernie rozmieszczone w ścianach i stanowią podstawę do bezpiecznego utrzymania telewizora na miejscu.

Możesz użyć szukacza kołków lub młotka, aby zlokalizować kołki na ścianie, ale jest też kilka sposobów, aby zrobić to bez użycia detektora.

Gdy już wiesz, gdzie są kołki, zaznacz ich położenie taśmą malarską. Pomoże Ci to ustalić, gdzie powinny znajdować się otwory na śruby w uchwycie, co jest bardzo ważne, jeśli chcesz, żeby telewizor był prawidłowo wypoziomowany.

Kotwice ścienne

Niezależnie od tego, czy montujesz uchwyt do telewizora na drewnianym lub metalowym kołku, czy na ścianie z cegły lub kamienia, musisz użyć odpowiedniego typu kotwic. Istnieje kilka opcji, od kotew samowiercących po śruby przegubowe.

Pierwszym krokiem przy wyborze kotwy jest określenie, jaki ciężar może ona unieść. Jest to szczególnie ważne w przypadku telewizorów, które mogą mieć różne rozmiary i wagę w zależności od modelu.

Możesz również wziąć pod uwagę wytrzymałość i bezpieczeństwo suchej zabudowy. Jeśli płyta gipsowo-kartonowa nie jest wytrzymała, może się wygiąć lub złamać pod ciężarem telewizora.

Śruby przegubowe i inne kotwy ścienne mają skrzydełka, które rozkładają się płasko na wkrętach podczas ich wkręcania, ale wysuwają się na zewnątrz, gdy są montowane w płycie gipsowo-kartonowej. Rozkłada to obciążenie i zapobiega wyrywaniu ich z suchej zabudowy.

Dokręcanie

Uchwyt do telewizora to świetny sposób na bezpieczne zamocowanie telewizora na ścianie. Jest to o wiele bezpieczniejsza opcja niż umieszczanie go na stole lub stojaku, gdzie może zostać przewrócony i uszkodzony, lub co gorsza spaść na dziecko lub zwierzę domowe.

Po pierwsze, upewnij się, że uchwyt jest dobrze przykręcony do kołków za ścianą, aby był najbardziej bezpieczny. Do tego celu potrzebna będzie wiertarka i wiertła do muru.

Następnie, używając szukacza kołków, zmierz i zaznacz środek każdego kołka. Pozwoli Ci to wykonać dokładne oznaczenia dla wywierconych otworów.

Po wykonaniu oznaczeń użyj wiertarki elektrycznej, aby ostrożnie wywiercić każdy otwór. Będzie to wymagało użycia dużej siły, więc warto, aby ktoś inny pomógł Ci w tej czynności.

Poprzedni artykuł

Flower box – jak zrobić?

Oceń artykuł: Jak zamontować uchwyt do tv?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5