Jak zapakować prezent w papier ozdobny?

Kiedy pakujesz prezent, ważne jest, aby wyglądał on równie pięknie jak sam prezent. Oto kilka porad i wskazówek, które pomogą ci osiągnąć ten cel.

Po pierwsze, zmierz papier do pakowania. Chcesz znaleźć kawałek, który będzie wystarczająco szeroki, aby owinąć całe pudełko, ale nie będzie zbyt długi.

Bibuła

Bibuła to lekki i chłonny rodzaj papieru. Używa się jej do owijania wielu rodzajów delikatnych przedmiotów, takich jak szklanki, ceramika i tkaniny.

Bibułki są dostępne w różnych kolorach, wzorach i fałdach, aby spełnić różne wymagania. Są dostępne w wersjach od jednowarstwowej do czterowarstwowej.

Zwiększająca się liczba warstw zwiększa grubość i wytrzymałość bibuły. Poprawia to również jakość ultraabsorpcji i miękkość produktu.

W ciągu ostatnich kilku lat badania i rozwój doprowadziły do powstania bibułek wytłaczanych, pachnących, falistych i formowanych. Produkty te są zwykle nasączone balsamami i mają dodane substancje zapachowe, aby uczynić je bardziej atrakcyjnymi dla konsumentów.

Według danych U.S. Census Bureau, wartość dostaw bibuły wynosi prawie 12,4 miliarda dolarów rocznie. Przemysł składa się z zakładów produkujących bibułę i przetwórców, którzy przetwarzają duże rolki papieru na mniejsze produkty o rozmiarach konsumenckich do odsprzedaży.

Tkanina

Tkanina, zwana również tkaniną furoshiki, to bezodpadowa technika pakowania wielokrotnego użytku, która nie zajmuje miejsca i eliminuje potrzebę stosowania taśmy Sellotape lub papieru jednorazowego użytku. Tradycyjna japońska metoda, która polega na wiązaniu węzłów i kokardek w celu zabezpieczenia prezentu, zyskuje wiele uwagi jako stylowa alternatywa dla tradycyjnego pakowania w papier.

Zacznij od wybrania kwadratowego kawałka tkaniny, który jest co najmniej cztery razy większy od powierzchni, którą chcesz owinąć. Powinien być wystarczająco gruby, aby ukryć prezent, ale jednocześnie elastyczny, aby można było go złożyć i zawiązać.

Ułóż prezent po przekątnej na środku tkaniny i schowaj rogi pod spodem. Pozostałe dwa rogi zwiąż w węzeł i albo schowaj je pod spodem, albo pozostaw wolne do powieszenia.

Inną łatwą opcją jest schowanie górnego i dolnego rogu nad prezentem i zagięcie krawędzi pod siebie tak, aby pokrywały się z krawędziami prezentu. Następnie podwiń pozostałe trzy rogi i zawiąż wstążkę.

Cardstock

Cardstock to ulubiony papier wielu twórców. Jest nie tylko wytrzymały, ale także dostępny w różnych kolorach i fakturach. Można nawet znaleźć wersje bez ligniny, które nadają się do scrapbookingu. Najlepsze jest to, że możesz kupić rolkę lub dwie w lokalnym supermarkecie za mniej niż złotówkę za arkusz. Najczęściej używa się go do pakowania prezentów. Materiał ten jest też świetną bazą do wycinania i składania projektów wymagających precyzyjnych pomiarów. Najlepszą cechą tego typu papieru jest to, że występuje w szerokiej gamie rozmiarów i wykończeń, od grubych do cienkich, po gładkie i błyszczące.

Papier siarczanowy

Papier siarczanowy to klasyczny wybór do pakowania prezentów. Można go dostać w różnych odcieniach i wzorach. Czasami z jednej strony ma połysk, a z drugiej bardziej matowe wykończenie.

Użyj tego papieru, aby zawinąć prezent i dodać kokardę lub naklejkę. Możesz też użyć tego papieru dekoracyjnego do zrobienia torby na prezenty.

Aby zacząć, rozwiń tyle papieru, aby pokryć dwa razy długość pudełka i arkusz wystarczająco szeroki, aby pokryć obie strony. Następnie przetnij go wzdłuż jednego boku.

Możesz dodać przyklejone kokardy lub zawiązać końce wstążki wokół pudełka. Będzie to wyglądało bardziej profesjonalnie i doda prezentowi uroku.

Innym świetnym pomysłem jest pomalowanie brązowego papieru białą farbą, aby stworzyć wrażenie śniegu. Może to być również zabawny projekt dla dzieci.

Oceń artykuł: Jak zapakować prezent w papier ozdobny?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5