Jak zrobić aneks kuchenny?

Niezależnie od tego, czy masz małe mieszkanie, bar w piwnicy, mieszkanie dla teściów lub wynajem, czy też po prostu chcesz dodać aneks kuchenny do swojego domu, masz wiele opcji, jeśli chodzi o stworzenie funkcjonalnej i stylowej przestrzeni.

„Aneks kuchenny to uproszczona kuchnia, która jest zredukowana do tego, co najważniejsze”, wyjaśnia MacKenzie Cain, projektantka wnętrz w chicagowskim Habitar Design. Zazwyczaj zawiera małą lodówkę, mikrofalówkę, zlew i płytę kuchenną.

Małe urządzenia

Małe urządzenia, takie jak blendery i roboty kuchenne, mogą znacznie zmienić sposób gotowania. A nawet mogą zaoszczędzić Ci czas.

Gdy masz małą kuchnię, może być trudno znaleźć miejsce na przechowywanie dużych urządzeń, ale wciąż jest wiele dostępnych opcji. Na rynku są też bardzo wydajne urządzenia kompaktowe, które potrafią zrobić wszystko, czego potrzebujesz.

Zacznij od ustalenia, gdzie w twojej kuchni znajdą się większe urządzenia. W ten sposób możesz odpowiednio zorganizować swoje mniejsze urządzenia.

Oświetlenie

Oświetlenie jest kluczową częścią projektowania kuchni. Odpowiednie oprawy oświetleniowe sprawią, że przestrzeń wyda się większa i bardziej żywa.

Ważne jest również rozważenie temperatury barwowej oświetlenia, ponieważ może ona decydować o tym, jak ciepła lub chłodna będzie twoja kuchnia. Aby uzyskać przytulny, zachęcający nastrój, wybierz żarówki o ciepłym odcieniu.

Z kolei jeśli chcesz uzyskać industrialny, nowoczesny wygląd, wybierz żarówki o chłodnym odcieniu. Tak czy inaczej, będziesz chciał się upewnić, że wszystkie lampy mają podobną temperaturę barwową, aby zachować spójność i jednolitość w całym pomieszczeniu.

Oświetlenie akcentujące to idealny sposób na podkreślenie szczegółów architektonicznych i elementów dekoracyjnych w kuchni. Często jest używane do oświetlania wazonów lub talerzy, a także nad szafkami.

Przechowywanie

Nie jest niespodzianką, że najlepszym sposobem na to, by kuchnia pracowała dla Ciebie, jest maksymalizacja możliwości przechowywania. To jedyny sposób, aby stworzyć przestrzeń, w której będziesz czuł się zorganizowany i wolny od bałaganu.

Aby to osiągnąć, ważne jest, aby zaplanować przechowywanie w taki sposób, aby wszystkie niezbędne przedmioty były łatwo dostępne i wykorzystywane. Na przykład dobra szuflada pozwoli Ci uporządkować ręczniki kuchenne, serwetki i inne drobiazgi kuchenne w schludny sposób, co uchroni Cię przed wielkim sprzątaniem w późniejszym czasie!

Jeśli chodzi o inteligentne rozwiązania przechowywania w kuchni, jest wiele do wyboru. Nasz zespół projektowy pomoże Ci wybrać najbardziej wydajne i skuteczne opcje przechowywania dla Twojego nowego aneksu kuchennego. Już dziś umów się na rozmowę! Czekamy na Twoją wiadomość! Zespół ACT Home Services jest gotowy pomóc Ci stworzyć kuchnię Twoich marzeń.

Kolor

Przy tworzeniu aneksu kuchennego, kolor, który wybierzesz może mieć duży wpływ. Może sprawić, że przestrzeń wyda się większa, mniejsza lub weselsza.

Właściwy kolor może również wpłynąć na to, jak się czujesz, kiedy wchodzisz do kuchni. Ciepłe kolory, takie jak pomarańcze i czerwienie, mogą zmotywować Cię do działania, podczas gdy chłodne odcienie, takie jak delikatne błękity, mogą sprawić, że poczujesz się spokojny i zrelaksowany.

Jeśli szukasz czegoś neutralnego, rozważ kremową biel. To bezpieczny wybór, ale wciąż daje możliwość dodania własnej osobowości poprzez kolorowe tafle lub inne akcenty.

Innym popularnym kolorem jest brąz, który przywołuje wizję ziemi. To świetny wybór dla tych, którzy nie przepadają za neutralnymi kolorami, ale nadal chcą bezpiecznie pomalować swoją kuchnię.

Następny artykuł

Jak usunąć osad z moczu?

Oceń artykuł: Jak zrobić aneks kuchenny?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5