Jak zrobić drzwi drewniane zewnętrzne?

Drewniane drzwi zewnętrzne to klasyczny sposób na odcięcie domu od pogody. Zapewniają też dobrą izolację i ładnie wyglądają w większości stylów architektonicznych.

Mogą być jednak drogie i wymagają konserwacji, aby utrzymać ich piękny wygląd. Dlatego, jeśli masz ograniczony budżet, rozważ wybór drzwi winylowych lub aluminiowych.

Przycięta tarcica

Jednym z najprostszych sposobów na wykonanie drewnianych drzwi zewnętrznych jest użycie przyciętej tarcicy. Ten rodzaj drewna jest dostępny w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego, takich jak Home Depot i Lowe’s.

Użycie wstępnie przyciętej tarcicy to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy i uniknięcie strat energii na placu budowy. Ten rodzaj drewna jest powszechnie sprzedawany w określonych rozmiarach, ale może być również docięty do niestandardowych wymiarów.

Pierwszym krokiem do wykonania drewnianych drzwi zewnętrznych jest zmierzenie wymiarów otworu drzwiowego. Pomoże Ci to określić rozmiar arkuszy sklejki, które musisz kupić.

Na przykład, jeżeli budujesz drzwi wewnętrzne, arkusze sklejki powinny mieć około 80 cali (200 cm) szerokości i 24-30 cali (61-76 cm) długości. Wymiary te można zmierzyć za pomocą taśmy mierniczej lub linijki i prostego kantu.

Sklejka

Sklejka jest popularnym wyborem do produkcji drewnianych drzwi zewnętrznych. Jej mocniejsza konstrukcja oznacza lepiej zbudowane drzwi.

Można z niej zrobić drzwi na zawiasach lub wolnostojące. Obie wersje wymagają drewnianych stężeń, które podtrzymują boki i zapobiegają wyginaniu się drzwi podczas użytkowania lub wypaczaniu z czasem.

Wybierając sklejkę, wybierz odmianę, która jest stabilna wymiarowo i odporna na termity. Jeśli to możliwe, poszukaj marki, która oferuje gwarancję.

Następnie przytnij płytę sklejki na wymiar. Unikaj używania najkrótszych dostępnych desek, ponieważ trudniej będzie je wyrównać z ramą.

Wytycz szczelinę wzdłuż jednej długiej krawędzi każdej szyny i każdego słupka na głębokość 1 cala i na szerokość 1/2 cala, aby przytrzymać płytę ze sklejki.

Ułóż płasko jeden kawałek usztywnienia drewnianego na każdym końcu drzwi i przymocuj go parami wkrętów do drewna 1-1/2 cala w odstępach 4-calowych, zaczynając 1 cal od każdego końca. Powtórz czynność na drugim końcu.

Materiały wykończeniowe

Materiały wykończeniowe mogą być świetnym sposobem na dodanie piękna i odrobiny elegancji Twoim drewnianym drzwiom zewnętrznym. Przy odpowiednim przygotowaniu, nakładaniu kolorów i zaangażowaniu w to, by zrobić to dobrze, możesz stworzyć oszałamiające wejście, które przetrwa lata.

Wybierając materiał wykończeniowy, weź pod uwagę rodzaj drewna, którego planujesz użyć, oraz klimat, w którym będą się znajdować Twoje drzwi. Niektóre rodzaje drewna, takie jak sekwoja czy cedr, wymagają bardziej wytrzymałego produktu.

Dobrym wyborem dla drzwi zewnętrznych może być lakier na bazie wody. Zapewnia on trwały, błyszczący wygląd i chroni przed szkodami wyrządzonymi przez wodę, promieniowanie UV i zużycie.

Olej lniany, produkt na bazie roślinnej, to kolejna świetna opcja. Jest wolnoschnący i można go nakładać pędzlem lub wcierać w powierzchnię drzwi drewnianych.

Olej tungowy, naturalny produkt z orzecha drzewa tungowego, jest również doskonałą opcją wodoodporną. Często stosuje się go w połączeniu z olejem lnianym, aby uzyskać jeszcze trwalsze wykończenie.

Okucia

Jeśli planujesz wykonać zewnętrzne drzwi drewniane do swojego domu, ważne jest, aby użyć dobrej jakości okuć. Może ono zwiększyć trwałość, bezpieczeństwo i atrakcyjność drzwi.

Wybierając okucia do nowych drewnianych drzwi wejściowych, weź pod uwagę styl architektoniczny oraz to, kto będzie używał klamek, zamków i zawiasów. Ważne jest również, aby wybrać styl, który uzupełni Twój osobisty gust.

Możesz rozważyć system zamków z wielopunktowym zabezpieczeniem, aby pomóc chronić swoją inwestycję. Te opcje okuć zapewniają profesjonalną ochronę, która jest odporna na szkodliwe „klucze uderzeniowe” i techniki otwierania zamków.

Zawiasy mocują drzwi do ramy i są często dostępne w wielu stylach, które pasują do różnych stylów drzwi. Mogą mieć zakrzywiony lub kwadratowy narożnik i są produkowane z łożyskiem kulkowym lub bez łożyska.

Oceń artykuł: Jak zrobić drzwi drewniane zewnętrzne?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5