Jak zrobić wianek bożonarodzeniowy?

Girlanda świąteczna to prosty, ale skuteczny sposób na dodanie świątecznego akcentu do domu. Użyj jej wokół kominka lub poręczy schodów, aby nadać przestrzeni przytulny, tradycyjny charakter.

Do wykonania tego projektu DIY będziesz potrzebować kilku podstawowych materiałów. Są to: sznurek, zieleń i drut lub wstążka.

1. Zbierz materiały

Nie ma bardziej klasycznego sposobu dekorowania domu na Boże Narodzenie niż świąteczna girlanda. Można go powiesić na kominku, wpleść między gałęzie drzewa lub przewlec przez balustradę.

Aby zrobić świąteczny wianek, będziesz potrzebować zieleni i drutu florystycznego. Możesz też dokupić sznurek do wiązania, aby zabezpieczyć girlandę, gdy będzie rosła.

Najpierw utnij sznurek o długości ok. 3 m – będzie to sznurek podstawowy. Przyklej jeden koniec do powierzchni roboczej, aby się nie plątał, gdy będziesz zaczynać.

Gdy już masz swój sznurek podstawowy, zacznij dodawać pęczki świeżej zieleni. Zawiąż drucik florystyczny wokół każdego kawałka i kilka razy nad sznurkiem bazowym, upewniając się, że końce są dobrze owinięte, aby nie wystawały ostre kawałki.

Dodawaj kolejne pęczki zieleni, aż girlanda osiągnie pożądaną długość. Następnie zmniejszaj ilość zieleni w każdym pęczku, pamiętając o zróżnicowaniu rodzaju użytych liści.

2. Zmierz swoją przestrzeń

Jedną z pierwszych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, robiąc własną girlandę świąteczną, jest przestrzeń. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zmierz powierzchnię płaszcza, drzwi, a nawet sufitu. Musisz też wiedzieć, z czym pracujesz. W tym celu będziesz potrzebować wagi, oka i miernika lub dwóch. Chcesz użyć jak najdokładniejszych pomiarów, ponieważ nie chcesz tracić czasu i pieniędzy na girlandę, która rozpadnie się po kilku tygodniach. Aby uzyskać najlepszy możliwy rezultat, będziesz musiał wykazać się cierpliwością i kreatywnością w stosowaniu techniki pomiaru, ponieważ nie zawsze jest to najbardziej oczywiste rozwiązanie.

Aby uzyskać jak najwięcej korzyści ze swojej nowej i ulepszonej girlandy świątecznej, pamiętaj o umieszczeniu najważniejszych elementów w najbardziej widocznej kolejności. Pozwoli Ci to uniknąć bólu głowy w przyszłości. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy chcą stworzyć bardziej atrakcyjną wizualnie ekspozycję dla gości.

3. Wybierz zieleń

Wybór odpowiedniego rodzaju zieleni jest pierwszym krokiem do stworzenia wspaniałej girlandy świątecznej. Niezależnie od tego, czy wybierzesz wiecznie zielone, czy inne rodzaje, wymieszaj je ze sobą, aby stworzyć ciekawą aranżację, która będzie wyglądać naturalnie i autentycznie.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, kup zieleń od lokalnego hodowcy i przytnij ją jak najbliżej daty, w której planujesz ją wykorzystać. Dzięki temu pozostanie dłużej świeża i będzie lepiej pachnieć, mówi Hunter.

Możesz też namoczyć zieleń przed złożeniem jej na dłuższy czas, aby przedłużyć jej świeżość. Napełnij wannę lub wiadro wodą i zanurzaj w niej końce zieleni, aż nasiąkną na tyle, żeby wystarczyło na co najmniej 4-12 godzin.

Moczenie zieleni przed użyciem sprawi, że będzie wyglądała bardziej bujnie i żywo, mówi Hunter. Dodatkowo spryskanie ich środkiem przeciw osuszaniu pomoże liściom zatrzymać wodę.

4. Zacznij wiązać

Klasyczna girlanda świąteczna może dodać odrobinę świątecznej radości do każdej przestrzeni. Można ją owinąć wokół poręczy schodów lub zawiesić w poprzek drzwi i jest ona idealnym wykończeniem kominków i choinki.

Girlanda jest łatwa do zrobienia i wniesie dodatkowy kolor do każdego domu w tym sezonie świątecznym. Można go zrobić z różnych gatunków zieleni lub w prostszy sposób z bombek, wstążek i innych ozdób.

Aby rozpocząć wiązanie, zbierz kilka łodyg ulubionej zieleni. Używając drutu florystycznego, połącz je ze sobą, aż powstanie pełna, gęsta girlanda o odpowiednim rozmiarze.

Oceń artykuł: Jak zrobić wianek bożonarodzeniowy?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5