3 pomysły jak zaaranżować pustą ścianę

Chłodne miesiące sprzyjają spędzaniu wolnego czasu w domowym wnętrzu. To wtedy nagle zauważasz, że Twoim ścianom przydałby się delikatny lifting. Aranżacja pustej ściany w domu brzmi jak wyzwanie? Bynajmniej! Z nami przekonasz się, że dekorowanie własnej przestrzeni to świetna zabawa i sentymentalna podróż w przeszłość. Poznaj oryginalne dekoracje ścienne i utrwal swoje wspomnienia.

Co można powiesić na ścianie?

W zasadzie odpowiedź na to pytanie jest oczywista – na ścianie możesz umieścić, co tylko chcesz! Mnóstwo osób od lat dekoruje swoje wnętrza w ten sposób, tworząc efektowny miszmasz lub – jeśli ktoś woli współczesny synonim – kreatywny eklektyzm. Na ścianach lądują więc zdjęcia, pamiątkowe rysunki dzieci, bilety ze wzruszającego seansu czy suszone kwiaty.

Nie każdy jest zwolennikiem takich kompozycji. Jeśli wolisz przemyślany porządek, za chwilę dowiesz się, jak zaaranżować ścianę, by pasowała stylem do Twojego gustu oraz wnętrza.

Zdjęcie w ramie – estetyczna ekspozycja wspomnień

Jeśli Twoja ściana świeci pustkami, przyda jej się zdecydowany akcent. Zamiast dekorować powierzchnię kolejnymi bibelotami, postaw na zdjęcie w ramie, które wydrukowano na płótnie. Wejdź na stronę https://www.uwolnijkolory.pl/fotoobraz i wybierz dedykowany produkt. Do wyboru masz kilka popularnych formatów oraz trzy kolory ramy. Cały projekt to nic innego, jak wybrane zdjęcie rozciągnięte na całej powierzchni obrazu. Przygotujesz go błyskawicznie bez ryzyka błędu.

Galeria ścienna – zaaranżuj imponujący układ

Czasem trudno zdecydować się na jeden element, który będzie dekorował ścianę. Jeśli i Ty stajesz przed takim dylematem, idź za wewnętrznym głosem i stwórz osobistą galerię ścienną. Wykorzystaj odbitki w ramkach i zaplanuj kompozycję w ciekawym układzie, a zawsze będziesz mieć pretekst do radosnych wspomnień.

W jakim stylu urządzić galerię ścienną? Wiele zależy od osobistych preferencji. Możesz umieścić zdjęcia w jednej linii, powiesić je na ścianie kaskadowo, zastosować koncepcję lustrzanego odbicia czy stworzyć indywidualny układ ze zdjęć w różnych rozmiarach. Ten ostatni cieszy się największym powodzeniem, bo daje niezliczone możliwości kombinacji, które można samodzielnie dopasować do rozmiaru powierzchni ściany.

Fotoobraz – oryginalny element dekoracyjny w Twoim wnętrzu

Lubisz iść pod prąd, pozostając jednocześnie wiernym swoim poglądom? Można to świetnie połączyć nawet w tak prozaicznej czynności, jaką jest ozdabianie ścian. Jeśli chcesz wprowadzić do wnętrza trochę elegancji i ponadczasowego stylu, wybierz fotoobraz klasyczny. To zdjęcie wydrukowane na płótnie canvas, które naciągnięto na drewniany blejtram. Ramy są zbędne, bo produkt sam w sobie jest szykowny i wyrazisty.

To jeszcze nie wszystko. Na stronie marki Uwolnij Kolory zaprojektujesz ten produkt z możliwością personalizacji. Oprócz zdjęć możesz zatem wzbogacić swoją koncepcję o tekst i dodatkowe elementy graficzne, a także wykorzystać jeden z ponad 240 szablonów, które będą ciekawym tłem dla Twoich fotograficznych wspomnień.

Aranżacja wnętrza – osiągnij zamierzony efekt

Okazuje się, że fotoprodukty to nie tylko fantastyczne elementy dekoracyjne, ale i środki, których możesz użyć do osiągnięcia konkretnego celu. Poznaj kilka zasad na optyczne powiększenie wnętrza:

  • dekoracje w jasnych odcieniach – nie tylko zasłony i tekstylia w bieli i beżu skutecznie odświeżą przestrzeń, ale i sprawią, że będzie wyglądać na większą. Dodaj do tego stonowane fotoobrazy i miękki dywan, a uzyskasz przytulne, wizualnie powiększone wnętrze;

  • pionowe pasy – nawet niewielka kawalerka będzie wyglądać na obszerniejszą, jeśli zastosujesz trik z tapetą w pionowe pasy. Jeśli jednak wolisz pozostać przy jednolitym kolorze ścian, wykorzystaj… zdjęcia! Niewielkie fotografie powieś w pionowych rzędach, by uzyskać najlepszy efekt;

  • lustra – sprawdzony sposób na doskonały rezultat. Rozwieś lustra w pokoju i ciesz się przestrzenią, która odbija się w tafli.

Widzisz? Aranżacja ścian w domu wcale nie jest trudna. Wykorzystaj swój kreatywny potencjał (oraz ulubione fotoprodukty) i zapełnij pustą ścianę efektownymi dekoracjami.

Oceń artykuł: 3 pomysły jak zaaranżować pustą ścianę

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5