Jak urządzić wnętrza w stylu loftowym?

Wnętrza w stylu loftowym charakteryzują się wysokimi sufitami, szerokimi oknami i otwartymi planami. Jego swobodny układ stawia kilka wyzwań dekoratorskich, takich jak zapewnienie prywatności i przepływu wizualnego.

Na szczęście istnieje wiele sposobów na dekorację w tym stylu, która nie sprawia wrażenia ciasnej lub zagraconej. Od wystroju skoncentrowanego na oknach po akcenty industrialne – zebraliśmy 12 wskazówek, które pomogą Ci urządzić loft tak, aby wyglądał jak najlepiej.

Dekoracja skoncentrowana na oknach

Wnętrza w stylu loftowym charakteryzują się brakiem ścian działowych i otwartymi planami. Jest to ulubione rozwiązanie projektantów, ponieważ pozwala im urządzić przestrzeń w sposób stylowy i kreatywny.

Najlepszym sposobem na udekorowanie loftu jest podkreślenie okien. Dzięki temu przestrzeń zyska naturalne światło i relaksującą atmosferę.

Jeśli masz odsłoniętą ścianę z cegły, spróbuj ją zaakcentować metalowymi akcentami. Według Architectural Digest, pomoże to wyróżnić się i doda tekstury.

Możesz również stworzyć punkt centralny, ustawiając meble przy oknie lub otaczając je lustrem. Jest to świetny sposób na wizualne rozładowanie przestrzeni i oddzielenie obszarów, które mają różne cele.

Innym sposobem na dekorację w stylu loft jest użycie ponadwymiarowych mebli. Nie tylko sprawią one, że przestrzeń będzie wyglądać na większą, ale również będą przyciągać wzrok.

Akcesoria

Właściwe akcesoria mogą zrobić ogromną różnicę w tym, jak wygląda i jak się czuje Twoje poddasze. Od akcesoriów modowych po dekoracje do domu, istnieje wiele sposobów na dodanie zainteresowania i odrobiny osobowości do Twojej przestrzeni.

Tak jak w przypadku dekorowania przestrzeni w ogóle, kluczem jest podejście do akcesoriów z uwzględnieniem skali. Duże, otwarte lofty mogą być zniechęcające, więc wybór mebli idealnie dopasowanych do proporcji przestrzeni da ci złudzenie spójnego projektu, a jednocześnie sprawi, że twoja przestrzeń będzie przytulna i wygodna.

Przeważające lampy w stylu industrialnym są popularnymi źródłami sztucznego światła w loftach, ponieważ te oprawy dobrze komponują się z wystrojem w stylu magazynowym (przez Vaunt Design). Aby uzyskać odważny, industrialny wygląd, rozważ skontrastowanie drewna z metalem poprzez wprowadzenie podłóg z drewna odzyskanego lub stalowych schodów.

Owymiarowe dzieła sztuki

Owymiarowe dzieła sztuki to świetny sposób na przyciągnięcie uwagi i pokazanie unikalnych wyrobów Twojego domu. Duże dzieła sztuki mogą obejmować wszystko, od ponadwymiarowych fotografii, przez eleganckie rzeźby, po duży zegar ścienny. Jeśli twoje ściany nie są w stanie pomieścić wszystkiego, co masz, sprytnym rozwiązaniem może być połączenie luster i półek.

Wykorzystanie w pełni przestrzeni na poddaszu może wymagać pewnego strategicznego planowania, ale niewielki wysiłek może przynieść wiele korzyści. Rozważ inteligentny schemat oświetlenia i przewiewną atmosferę z dużą ilością naturalnego światła. Największym wyzwaniem w dekorowaniu poddasza jest znalezienie równowagi między praktycznością a osobowością. Aby to ułatwić, rozważ projekt, który najlepiej pasuje do stylu życia mieszkańców. Mądry plan umeblowania pomoże Ci uniknąć wielu martwych przestrzeni i sprawi, że Twoje pomieszczenia mieszkalne będą maksymalnie funkcjonalne, przy jednoczesnym zachowaniu budżetu na wystrój.

Styl industrialny

Dekorowanie wnętrz w stylu loftowym może być fajnym sposobem na ożywienie Twojego domu. Jednak ważne jest, aby upewnić się, że przestrzeń inspirowana stylem industrialnym nadal sprawia wrażenie przestrzeni mieszkalnej.

Można to osiągnąć poprzez włączenie różnych elementów do wystroju. Grupy mebli to świetny sposób na uzyskanie takiego efektu.

Dodatkowo, dodanie metalowych lub szklanych wykończeń może dodać do pomieszczenia odrobinę tego stylu. Rośliny są również dobrym wyborem dla tego stylu, ponieważ wprowadzają trochę zieleni do przestrzeni.

Innym ważnym czynnikiem w dekorowaniu w tym stylu jest utrzymanie głównych kolorów neutralnych. Szarości i neutrale, które pasują do betonu lub bieli są idealne dla tego stylu.

Utrzymanie czystych i niezagraconych ścian pomoże utrzymać ten wygląd. Wyeksponowane cegły i belki są kluczowym elementem tego stylu, więc postaraj się je włączyć do swojego projektu.

Oceń artykuł: Jak urządzić wnętrza w stylu loftowym?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5