Co zrobić, żeby goździki szybciej rozkwitły?

Jeśli masz problemy z szybkim kwitnieniem goździków, możesz zrobić kilka rzeczy, aby im pomóc.

Po pierwsze, podlewaj je regularnie, aby upewnić się, że dostają wystarczającą ilość wody. Jeśli nie otrzymują odpowiedniej ilości wody, mogą zwiędnąć i umrzeć.

Woda

Woda jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na szybsze kwitnienie goździków. Nell twierdzi, że „Woda sprawia, że kwiat się otwiera, co pozwala na wykorzystanie większej ilości energii przez łodygi i płatki.”

Proponuje także, abyś do podlewania kwiatów używał wody filtrowanej, ponieważ woda z kranu może zawierać szkodliwe cząsteczki, które mogą uszkodzić roślinę. Możesz również zlecić analizę wody w profesjonalnym laboratorium, aby upewnić się, że nie zawiera ona żadnych zanieczyszczeń.

Aby Twoje kwiaty wyglądały jak najlepiej, Nell zaleca wymianę wody co trzy dni (lub wcześniej, jeśli wydaje się ona mętna) i dodawanie za każdym razem nowego pokarmu dla kwiatów. Mówi, że pokarm dla kwiatów pomaga otworzyć płatki goździków, a także obniża poziom kwasowości w wodzie i zabija wszelkie mikroby.

Nawożenie

Karnacje potrzebują zrównoważonej ilości azotu, fosforu i potasu, aby rosnąć i kwitnąć. Na szczęście istnieje wiele nawozów, które pomogą Ci osiągnąć ten cel.

Możesz używać nawozów granulowanych lub płynnych. Te produkty są przeznaczone do stosowania w ilości około jednej łyżki stołowej na stopę kwadratową i dostarczają roślinie potrzebnych składników odżywczych.

Innym rozwiązaniem jest użycie nawozu o spowolnionym działaniu. Ten rodzaj nawozu składa się z różnych składników odżywczych, takich jak fosforan, wapń i potas.

Nawozić goździka regularnie, zwłaszcza w okresie kwitnienia. Dzięki temu roślina będzie mogła wykorzystać swoją energię na rozwój nowych korzeni, które będą wspierać przyszły wzrost.

W przypadku nawożenia goździków należy uważać, aby ich nie przekarmić. Doprowadzi to do wielu komplikacji, dlatego najlepiej podawać goździki tylko raz w roku.

Przycinanie

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby goździki szybciej kwitły, między innymi przycinanie. Dzięki temu roślina będzie zdrowsza, co pozwoli jej lepiej rosnąć i produkować żywsze kwiaty.

Przycinanie to proces polegający na usuwaniu martwych, chorych lub uszkodzonych gałęzi. Wykonuje się je głównie ze względów zdrowotnych, ale można je także stosować w celu utrzymania wyglądu drzewa lub krzewu.

Przycinanie roślin to jeden z najlepszych sposobów na utrzymanie ich najlepszego wyglądu oraz zapobieganie chorobom i szkodnikom. Zmniejsza to także ryzyko ich upadku, który może spowodować poważne uszkodzenia domu lub mienia.

Są dwa rodzaje przycinania goździków: usuwanie martwych liści i żółknących. Usuwasz kwiaty, aby skupić się na nowym wzroście i ewentualnym powtórnym kwitnieniu w późniejszym okresie sezonu.

Światło

Jeśli chcesz, aby goździki szybciej kwitły, musisz zapewnić im dużo światła. Roślina potrzebuje światła, aby stymulować fotoperiod, czyli zmienny układ czerwonego i dalekiego światła czerwonego, który wywołuje rozwój kwiatów.

Różne rośliny reagują na fotoperiod, aby wytworzyć kwiaty. Są rośliny krótkiego dnia, takie jak chryzantemy, i rośliny długiego dnia, takie jak lilie.

Rośliny potrzebują też odpowiedniej ilości wody, aby podtrzymać fotoperiod i wspierać rozwój kwiatów. Można to osiągnąć, podlewając rośliny rzadziej, niż tego potrzebują, lub podając im nawóz o spowolnionym działaniu w ramach rutynowej pielęgnacji.

Gdy będziesz gotowy do przeniesienia bukietu goździków do domu, łatwiej będzie utrzymać ich świeży wygląd, jeśli zastosujesz się do trzech prostych strategii: regularnie wymieniaj wodę, dodawaj nowy nawóz do kwiatów i przycinaj łodygi. Przestrzeganie tych wskazówek sprawi, że twoje cięte goździki będą służyć znacznie dłużej!

Oceń artykuł: Co zrobić, żeby goździki szybciej rozkwitły?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5