Jak samodzielnie zrobić choinkę?

Niezależnie od tego, czy chcesz mieć w domu alternatywę dla tradycyjnej choinki, czy też ubrać świąteczny stół, istnieje wiele rozwiązań typu „zrób to sam”.

Jednym z naszych ulubionych jest choinka z wiszących gałęzi. Możesz znaleźć takie drzewka w lesie lub kupić je w sklepie z artykułami rzemieślniczymi.

Zacznij od podstawy drzewka

Jeśli robisz swoją własną choinkę, ważne jest, aby zacząć od solidnej podstawy. Dzięki temu drzewko nie wyschnie i nie stanie się kruche przed Bożym Narodzeniem.

Powinieneś także unikać umieszczania drzewka zbyt blisko źródeł ciepła, co może sprawić, że szybciej wyschnie. Zamiast tego ustaw choinkę z dala od wszelkich źródeł ciepła w pomieszczeniu, w którym będzie eksponowana.

Kiedy będziesz gotowy do umieszczenia drzewka w stojaku, sprawdź, czy zmieści się ono w Twoim domu. Jest to szczególnie ważne, jeśli używasz metalowych stojaków.

Obroża na zawiasach znacznie ułatwi ten krok. Są one dostępne w kolorach mosiężnym, srebrnym i miedzianym i pasują do większości stojaków na drzewa.

Cięcie pnia

Przycinając pień drzewa, chcesz wykonać świeże cięcie prostopadle do osi pnia. Pomoże to drzewu pobierać wodę i utrzymywać ją w stanie świeżym.

Przed umieszczeniem drzewa w drzewostanie chcesz również odciąć podstawę pnia o 0,5 do 1 cala. Pomaga to drzewku na nowo pobierać wodę, mówi ekspert od choinek, Bill Dungey.

W ten sposób unikniesz sytuacji, w której zaklejone cięcie u dołu utrudnia wchłanianie wody przez drzewko, zwłaszcza jeśli kupujesz drzewko, które zostało ścięte kilka godzin przed zakupem (zdjęcie 2).

Najlepszym sposobem na utrzymanie nawilżenia świeżej choinki jest umieszczenie jej w stojaku o odpowiedniej pojemności, dostosowanej do rozmiaru i wagi drzewka. Pomoże to zapobiec utracie igieł i sprawi, że drzewko będzie wyglądać i czuć się świetnie.

Przycinanie pędów

Prawdziwa choinka to świetny sposób, aby wczuć się w klimat świąt i pomóc środowisku. Jako żywe, rosnące drzewko pomaga oczyścić powietrze i spowolnić zmiany klimatyczne.

Hodowla drzewek to świetne miejsce, żeby znaleźć świeże, naturalnie ukształtowane i zdrowe drzewko do domu. Mogą też oferować inne artykuły sezonowe, takie jak wieńce, girlandy i konary.

Pierwszym krokiem do zapewnienia, że Twoja choinka pozostanie zielona i zdrowa, jest równe przycięcie pędów. Możesz do tego celu użyć nożyc ogrodniczych lub nożyczek.

Pozwoli to uniknąć sytuacji, w której gałęzie będą wystawać do góry, co może negatywnie wpłynąć na pożądany kształt choinki. Pomoże to także zmniejszyć opadanie lub więdnięcie gałęzi.

Poza tym, że jest to praktyczny sposób na pomoc planecie, ścinanie drzewka jest zabawą i satysfakcjonującym doświadczeniem dla całej rodziny. Pozwala też na stworzenie nowej tradycji i wspólne spędzenie czasu. Dlaczego więc nie spróbować w tym roku?

Dekoruj

Przy samodzielnym robieniu choinki ważne jest, by wybrać motyw przewodni. Pomoże ci to nadać jej profesjonalny charakter i sprawi, że będzie wyglądała pełniej i atrakcyjniej.

Aby dodać drzewku trochę naturalnego charakteru, spróbuj użyć girland z suszonych owoców cytrusowych i suszonych jagód, aby nadać wystrojowi świąteczny charakter. Możesz też użyć kawałków cynamonu zamiast tradycyjnych bombek, aby stworzyć przytulny, rustykalny wygląd.

Innym popularnym pomysłem na dekorację jest owinięcie szerokiej wstążki wokół całego drzewka w poziomych pasach. Końce możesz schować pod choinką i zabezpieczyć wokół pnia u podstawy.

Dodanie wstążki do choinki jest klasyczną alternatywą dla girlandy i jest łatwe do wykonania. Zacznij od kilku różnych rodzajów wstążek, zmieniając ich kolory i wzory. Przed przymocowaniem wstążki rozprostuj gałęzie drzewa, aby lepiej się trzymały i aby nie były zbytnio wygięte.

Poprzedni artykuł

Jak sadzić maliny na folii?

Następny artykuł

Jak wygląda sadzonka arbuza?

Oceń artykuł: Jak samodzielnie zrobić choinkę?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5