Dekoracja ścienna : papierowe motyle

Znudziły  Ci się puste ściany w dziecięcym pokoju? A może trochę delikatności do sypialni? Małym nakładem kosztów i kilkoma chwilami własnej pracy możesz wykonać ciekawą aranżację, która odmieni każde wnętrze i nada mu niepowtarzalnego szyku – nożyczki w dłoń i papierowe motyle mogą zagościć również w Twoim domu.
Zobacz jak szybko wykonać motyle z papieru, które udekorują Twoje ściany:

Potrzebne będą:

 

Startujemy! Jak zrobić papierowe motyle


Najtrudniejsze zadaniem to narysowanie motyli. Jeśli macie możliwość drukowania, to zachęcam do pobrania planszy ze wzorami motyli, które dla Was przygotowałam – będzie dużo łatwiej. W przeciwnym razie musicie narysować ręcznie szablon, i po jego wycięciu, odrysować ołówkiem wzory na wybranych kartkach papieru.

papierowe motyle swojewdomu

 

Jeśli motyle, tak jak moje, mają być w kolorze białym lub jasnym, możecie drukować od razu na grubszym kartonie w ilości, która będzie odpowiednia dla Waszej aranżacji. Przy ciemnych kartkach takich jak grafit czy czarny, lub gdy Wasza drukarka nie koniecznie chce współpracować z kartonem, musicie wydrukować wzory na zwykłej kartce papieru, wyciąć szablony i przerysować na wybrany arkusz.

 

 

Motyle wycinamy, zaginamy wzdłuż tułowia najlepiej od linijki i …

papierowe motyle swojewdomu

 

… zaczynamy zabawę w dekoratora


Przy użyciu taśmy dwustronnej, masy mocującej lub tak jak ja, kleju na ciepło zaczynamy przyklejanie motyli do ściany. Pamiętajcie o zagięciu skrzydeł wzdłuż tułowia dla uzyskania efektu 3D. Ilość motyli, ich ułożenie, wielkość i kolorystyka zależy tylko od Was.

papierowe motyle swojewdomu

 

Jeśli nie macie konkretnej wizji na przyklejenie elementów dekoracji, proponuję użycia masy mocującej – podobnej do plasteliny – umożliwia ona wielokrotne modyfikacje przy odklejaniu i przyklejaniu. Przy kleju na ciepło, aby zmodyfikować układ, trzeba poczekać aż klej bardzo dobrze wyschnie i wtedy ewentualnie próbować odklejać motyle ze ściany – nie gwarantuje braku skutków ubocznych 😉

A oto moje dzieło:

 papierowe motyle swojewdomu

 

Moje papierowe motyle są zupełnie białe, pasujące do minimalistycznego wystroju pokoju mojej córki. Dodatkowo ściana w miejscu wykonania dekoracji została pomalowana na różowo, co już stanowi zaznaczenie – nie chciałam przesadzać z ilością kolorów.

papierowe motyle swojewdomu

 

Ale jeśli tylko macie ochotę i możliwości, możecie na motylach zrobić kolorowy nadruk, dać dzieciom do ozdobienia, użyć brokatu lub kolorowych cekinów. Tylko Wasza wyobraźnia Was ogranicza… a pomysłów są tysiące.

Zachęcam do podzielenia się swoimi aranżacjami na moim profilu na Facebooku → tutaj

 

 

Kilku papierowych motyli użyłam na przeciwległej ścianie, aby aranżacja pokoju była spójna.

 papierowe motyle swojewdomu

 

Co, gdzie, za ile?


Poniżej znajdziecie rozpiskę potrzebnych materiałów, ich przybliżonych cen oraz miejsca gdzie możecie je dostać. Tak dla ułatwienia 🙂

potrzebny materiał przybliżona cena ilość sztuk gdzie kupić?
 papier w wybranym kolorze 15,00 zł / 100 m  ok 5m link
 ostre nożyczki 3,00 zł  1 link
 ołówek 1,00 zł  1 link
 klej na ciepło 25,00 zł  1 link

 

 

 

Pamiętajcie!


Papierowe motyle muszą być wyciętej z grubszych kartek – przynajmniej grubości bloku technicznego (ok. 200 g/m2), a najlepiej kartonów, aby kształt motyli i trójwymiarowość efektu była zadowalająca.

Powodzenia!

Mogą Cię również zainteresować:

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *