Słupek reliefowy od przodu: kąt prosty na szydełku

Szwy

Szwy są używane do zamykania skaleczeń, które nie goją się dobrze same z siebie, np. tych spowodowanych upadkiem, urazami lub operacją. Pomagają one także zapobiegać infekcjom, przedłużają gojenie i zmniejszają blizny.

Szwy występują w dwóch rodzajach: wchłanialne i niewchłanialne. Szwy wchłanialne rozpuszczają się stopniowo w czasie, natomiast niewchłanialne nie.

Oprócz szwów lekarze mogą zamykać rany za pomocą zszywek. Są one podobne do zszywek papierowych, ale umieszcza się je w ciele.

Lekarze wybierają najlepszy materiał do zamknięcia skaleczenia w zależności od jego lokalizacji, grubości skóry i siły napięcia potrzebnej do zamknięcia rany. Do założenia zszywki użyją określonego typu igły, a następnie usuną ją po pewnym czasie.

Techniki

Zszywanie to technika stosowana w sztuce, w której rzeźbione formy są umieszczane na jednolitym tle. Najczęściej stosuje się ją w kamieniu, ale inne materiały, takie jak metal, stiuk gipsowy, ceramika i papier-mache również wykorzystują modelowanie reliefowe.

W celu wymodelowania obrazu reliefowego stosuje się różne techniki, takie jak odlewanie lub repusowanie. Metody te pozwalają uzyskać trójwymiarową figurę w płaskim materiale poprzez podniesienie jej ponad oryginalną powierzchnię.

Można to zrobić celowo (wysoki relief) lub przypadkowo (niski relief). W przypadku niskiego reliefu ogólna głębia figur i innych elementów jest zniekształcona przez bardzo małe zmiany w głębokości materiału, tak że obrazy wydają się być podniesione z pierwotnego poziomu.

Aby zminimalizować wykrycie przez wroga, dowódcy planują reliefy w okresach zmniejszonej widoczności, takich jak noc lub mgła. Dzięki temu odciążona jednostka może przeprowadzić operację bez wykrycia jej przez wroga.

Wzory

Poczta odciążająca od frontu to zabawny sposób na przerobienie starej modnej włóczki i zaczepienie swojej najnowszej ulubionej. Najlepsze jest to, że nie musisz być guru szydełkowania, żeby to zrobić. Używając lekkiej włóczki w odpowiednim kolorze i haczyka typu G, ten wzór jest łatwy do wykonania. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym profesjonalistą, czy nowicjuszem, jest to najlepszy sposób na rozwinięcie swoich umiejętności i stworzenie nowego ulubionego przedmiotu w krótkim czasie! Będziesz też z dumą pokazywać swoje gotowe dzieło przyjaciołom i rodzinie.

Oceń artykuł: Słupek reliefowy od przodu: kąt prosty na szydełku

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5

Dodaj komentarz