Jak zrobić biohumus?

Biohumus to unikalny, ekologicznie czysty, biologicznie aktywny nawóz organiczny, który powstaje w wyniku przyspieszonego biologicznego rozkładu odpadów organicznych w wyniku interakcji między czerwonymi robakami kalifornijskimi i mikroorganizmami.

Zawiera wszystkie niezbędne mikro- i makroelementy, enzymy, witaminy i substancje humusowe, które stymulują wzrost roślin. Zwiększa również żyzność gleby, zmniejsza kwasowość i zwiększa plony.

Kompost

Kompost powstaje z połączenia substancji bogatych w węgiel (takich jak gałęzie, łodygi, wysuszone liście, obierki, kawałki drewna, pył z kory lub granulki trocin, rozdrobnione brązowe torby papierowe, łodygi kukurydzy, filtry do kawy, fusy z kawy, igły z drzew iglastych, skorupki jaj, słoma, mech torfowy) oraz substancji bogatych w azot lub białko (obornik, resztki jedzenia, ścinki zielonych trawników, odpady kuchenne i zielone liście).

Właściwa równowaga tych materiałów sprawia, że kompost jest lekki i puszysty. Wymieszanie tych różnych rodzajów materiałów razem pomaga stworzyć idealne warunki dla mikroorganizmów, które przekształcają Twoje odpady w nawóz organiczny.

Aby zrobić kompost, umieść zieloną i brązową materię w koszu lub innym pojemniku. Od czasu do czasu obracaj kupkę, w razie potrzeby dodaj wody i powietrza, a następnie odstaw na kilka tygodni, żeby „termofile” zaczęły działać.

Te „robaki” rozkładają materiał w kompoście na kruchy i bogaty nawóz biohumusowy, który wygląda jak czarna ziemia. Zawiera on wszystkie witaminy, enzymy i składniki odżywcze, których rośliny potrzebują do wzrostu. Pomaga również poprawić zdrowie gleby, zmniejsza lub zapobiega gromadzeniu się azotanów i metali ciężkich, a także jest świetnym sposobem na wykorzystanie wielu naszych odpadów!

Robaki

Jednym z najbardziej dochodowych sposobów zarabiania na robakach jest ich hodowla, a następnie sprzedaż jako biohumus. Jest to dochodowy biznes zarówno w Bułgarii, jak i za granicą.

Robaki to zwierzęta, które żyją w glebie, żywiąc się różnymi odpadami roślinnymi i odchodami zwierząt. Połykają bakterie, algi, grzyby, pierwotniaki i zarodniki, które z kolei przyczyniają się do wzrostu żyznej warstwy gleby.

Przy hodowli robaków ważne jest stworzenie korzystnego reżimu temperaturowego i regularne nawilżanie podłoża. Ponadto niezbędny jest pokarm.

W jelitach dżdżownic produkty rozkładu substancji organicznych są przekształcane w kwasy humusowe, które mają dużą aktywność mikrobiologiczną. Powstały humus jest bogaty w witaminy, enzymy, aminokwasy i minerały. Jest to cenny i przyjazny dla środowiska nawóz dla roślin, który poprawia ich wzrost i odporność na stres. Zwiększa plony o 30-70%.

Obornik

Biohumus jest ekologicznie czystym i biologicznie aktywnym nawozem organicznym powstałym w wyniku przyspieszonego biologicznego rozkładu obornika dzięki interakcji dżdżownic i mikroorganizmów. Zawiera niezbędne mikro- i makroelementy, enzymy, witaminy, substancje humusowe i hormony potrzebne do wzrostu i rozwoju roślin.

Biofermentacja jest metodą biologicznego przekształcania materiałów odpadowych w bioaktywny produkt w sposób kontrolowany [1-6]. Jest to również sposób na produkcję skutecznych nawozów organicznych, które mają zwiększoną zdolność niszczenia pestycydów i wiązania metali ciężkich.

Wermikompost (biohumus) jest produktem końcowym przyspieszonego biologicznego rozkładu odpadów organicznych poprzez interakcję między czerwonymi robakami kalifornijskimi i mikroorganizmami glebowymi. Ten skoncentrowany i zbilansowany nawóz zawiera wiele ważnych składników odżywczych i mikroelementów, enzymów, witamin, substancji humusowych i hormonalnych, które pozwalają zwiększyć jakość i ilość produktów rolnych i kwiatowych.

Woda

Biohumus to naturalny nawóz wytwarzany z wody, w której przetworzono materię organiczną. Zawiera dziewięć pierwiastków chemicznych w formie łatwo przyswajalnej dla roślin i zmniejsza kwasowość gleby. Zwiększa też plony roślin.

Technologia wytwarzania biohumusu opiera się na głębokiej technologicznej humifikacji obornika bydlęcego i słomy z wykorzystaniem pożytecznych mikroorganizmów. Po zakończeniu procesu otrzymany produkt jest analizowany pod kątem parametrów mikrobiologicznych.

Ma on postać kruchej, drobnoziarnistej masy o dobrej strukturze, pozbawionej obcych ciemnoszarych domieszek. Jest bogaty w główne makroelementy (azot, fosfor, potas), kompleks mikroelementów i pożyteczne mikroorganizmy glebowe.

Zawiera duże ilości niezbędnych mikro- i makroelementów, enzymy, witaminy, substancje humusowe i hormony, które stymulują rozwój roślin i wspomagają ich wzrost. Jest to skoncentrowany nawóz, który może w 100% zastąpić stosowanie nawozów chemicznych i mineralnych. Zapobiega również erozji gleby i ma korzystny wpływ na jej zdrowie.

Oceń artykuł: Jak zrobić biohumus?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5