Opaska wokół domu z kamienia – jak zrobić?

Jeśli myślisz o tym, by uatrakcyjnić wygląd swojego domu z zewnątrz, możesz rozważyć dodanie wokół niego opaski z kamienia. Może to nadać mu rustykalny, a jednocześnie wyrafinowany charakter, a także może być bardzo trwałe. Istnieje kilka rodzajów kamienia, które mogą się do tego nadać.

Kamień naturalny

Kamień naturalny występuje w wielu kolorach i wzorach, które idealnie pasują do każdego projektu domu. Granit, marmur, trawertyn, łupek i inne kamienie są wydobywane z ziemi i każdy z nich jest niepowtarzalny.

Szukając okleiny z kamienia naturalnego, musisz wziąć pod uwagę wzór i profile użyte do stworzenia spójnego wyglądu w całym projekcie. Ponadto rodzaj zastosowanych cięć pomoże określić linie w projekcie.

Kamień naturalny może być cięty na wiele różnych sposobów, w tym cięcie poprzeczne i cięcie żył, aby uzyskać różne tekstury i wygląd. Sposób cięcia bloku kamiennego może znacząco zmienić jego wygląd.

Kamień cementowy

Cement i kamień są używane do tworzenia twardych powierzchni. Jednak te dwa materiały mają różne właściwości fizyczne i nie można ich wzajemnie zastępować.

Beton to materiał na bazie cementu, który jest używany do tworzenia twardych powierzchni, takich jak chodniki, podjazdy i kamienie. Jest to opcja bardziej trwała i wymaga mniej konserwacji niż kamień naturalny, ale jest bardziej podatna na pękanie.

Kamienie schodowe to świetny sposób na dodanie charakteru Twojemu domowi. Mogą być wykonane z betonu lub kamienia naturalnego i są dostępne w różnych stylach.

Aby uzyskać bardziej rustykalne wykończenie, rozważ użycie naszych suchych pigmentów dostępnych w kilku odcieniach ziemi – czerwieni ceglanej, brązu, ochry i umbry. Proszki te można dodawać do mieszanki betonowej w niewielkich ilościach, aż do uzyskania pożądanego koloru.

Gnejs

Gnejs to gruboziarnista, foliowana skała metamorficzna, w której występują naprzemienne pasma lub soczewki jasnych i ciemnych minerałów. Pasma te mogą być oddzielone minerałami maficznymi lub felsycznymi i zazwyczaj powstają w wyniku wysokorozwiniętego metamorfizmu regionalnego.

Pasma w gnejsach są spowodowane procesem zwanym migracją jonów, w którym różne typy minerałów (zazwyczaj krzemiany) są segregowane przez temperaturę i ciśnienie podczas wysokorozwiniętego metamorfizmu. W przeciwieństwie do łupków i łupków, pasmowanie w gnejsach nie występuje z powodu preferowanej orientacji minerałów.

Raczej jest to wskaźnik tekstury, a czasem nawet sposób na określenie, jak skała powstała! Gnejs jest bardzo mocnym i trwałym kamieniem, dlatego idealnie nadaje się do projektów budowlanych wymagających dużego nadkładu. Można go również polerować na wysoki połysk i jest szeroko stosowany na blaty, kamienie licowe, stopnie schodów i pomniki cmentarne.

Piaskowiec

Piaskowiec to skała osadowa, która ma stosunkowo dużą ilość matrycy, czyli drobnoziarnistego materiału łączącego cząstki piasku. Matryca może składać się głównie z kwarcu, ale może też zawierać małe kamienie (fragmenty skał) i węgiel organiczny.

Ponieważ jest to bardzo popularny materiał budowlany i brukowy, piaskowiec jest często używany do budowy zewnętrznych ścian budynków, chociaż jest podatny na działanie czynników atmosferycznych. Jest łatwy w obróbce i może być cięty w różne kształty, takie jak dach czy ściana.

Geologiczna historia piaskowca to historia osadów ułożonych i pogrzebanych przez rzeki, morza, pustynie i inne środowiska energetyczne. W powstawaniu piaskowca ważne są też minerały.

Piaskowiec jest zwykle skałą krzemianową, co oznacza, że zawiera duże stężenie krzemionki (chemicznie tej samej co kwarc). Ta klasyfikacja odróżnia go od innych skał o tej samej wielkości cząsteczek, ale zbudowanych z minerałów węglanowych, takich jak wapień.

Oceń artykuł: Opaska wokół domu z kamienia – jak zrobić?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5