Dekoracyjne pojemniki do łazienki

Nie ma chyba drugiego takiego pomieszczenia w domu jak łazienka, w którym przy tak małej ilości półek mamy tak wiele małych rzeczy do przechowywania. Większość szpargałów trzymamy na wierzchu. Dlaczego więc nie robić tego w ładnym designerskim stylu? Dekoracyjne pojemniki do łazienki Zerknijcie jak szybko, za pomocą kilku elementów wykonać domowym sposobem fajne pojemniki na łazienkowe drobiazgi.

Potrzebne będą:

 

Startujemy!


Zacznijmy od pomysłu, kolorystyki naszych pojemników i ich ilości. Ja – wiadomo, pojemniki z czarnymi dodatkami, w ilości trzech sztuk, tyle zmieści mi się na półce bez zbędnego zajmowania miejsca. Pomyślcie jakie dodatki będą pasowały do Waszych pojemników – czy uchwyty mają być nowoczesne, a może w stylu glamour. Szukajcie w sklepach, albo u męża w walizce narzędziowej uchwytów idealnych do Waszej kompozycji, bo to głównie one nadają charakteru naszym dodatkom.

 

 

Ważnym elementem wyboru jest też wielkość słoików. Przemyślcie co będziecie tam przechowywać, sprawdźcie “na sucho” czy ich pojemność jest odpowiednia. Ja wybrałam słoiki o pojemności ok. 500 i 700ml – myślę, że są wystarczające do przechowywania drobnych rzeczy. Możecie użyć słoików różnych wielkości i stworzyć z nich świetną kompozycję. Zwróćcie też uwagę, by słoiki miały szeroki otwór – to przez niego wyciągać będziemy schowane drobiazgi.

 

Dekoracyjne pojemniki do łazienki : Instrukcja krok po kroku


krok 1: czyścimy słoiki i nakrętki ze zbędnych etykiet i kleju;

Dekoracyjne pojemniki do łazienki

 

krok 2: nakrętki odtłuszczamy i układamy w bezpiecznym do malowania miejscu;

krok 3: używając farby w sprayu w wybranym przez siebie kolorze malujemy nakrętki;

Dekoracyjne pojemniki do łazienki

 

krok 4: pozostawiamy do wyschnięcia;

krok 5: po wyznaczeniu środka nakrętki, przy użyciu śrubokrętu i młotka robimy otwór na śrubę uchwytu;

 

 

krok 6: wkręcamy uchwyt meblowy u góry nakrętki dokręcając śrubę od spodu.

Dekoracyjne pojemniki do łazienki

 

krok 7: do słoików wkładamy przechowywane elementy;

krok 8: zakręcamy słoiki i ustawiamy w wybranym miejscu.

Dekoracyjne pojemniki do łazienki gotowe!

 

Co przechowujemy?


Wszystko co się zmieści 🙂 Ja wykonałam pojemniki w dwóch wielkościach – jeden mniejszy na patyczki kosmetyczne, i dwa większe na płatki oraz kulki do kąpieli.

W słoikach najlepiej przechowywać elementy miękkie, odporne na obijanie się. Nie polecam chowania tam np. lakierów do paznokci, gdyż przy wyjmowaniu możemy uszkodzić zarówno słoik jak i opakowanie od lakieru.

 

 

Myślę, że to świetny sposób na przechowywanie drobnych elementów w łazience, a kosztuje grosze w przeciwieństwie do gotowych pojemników łazienkowych.

Dekoracyjne pojemniki do łazienki

 

To tylko inspiracja


W końcu to DIY. Pomyślcie nad ozdobieniem słoików sznurkiem jutowym, kawałkiem taśmy ozdobnej lub koronki. Wszystko zależy od Waszego pomysłu na dekoracje łazienki. Ja wybrałam minimalistyczny styl pasujący do moich betonowych płytek, ale to nie zwalnia Was z wykorzystania Waszej wyobraźni.

Chętnie zobaczę Wasze dekoracyjne pojemniki do łazienki. Podzielcie się nimi na Facebooku → tutaj

 

Co, gdzie, za ile?


Poniżej znajdziecie rozpiskę potrzebnych materiałów, ich przybliżonych cen oraz miejsca gdzie możecie je dostać. Tak dla ułatwienia 🙂

potrzebny materiał przybliżona cena ilość sztuk gdzie kupić?
słoiki 3,00 zł / szt.  3 → link
 uchwyty do mebli 10,00 zł / szt.  3 → link
 farba w sprayu 15,00 zł 1 → link

 

Pamiętajcie!


Pamiętajcie, że słoiki są zakręcane 🙂 Uprzedźmy o tym wszystkich domowników, zanim usłyszycie krzyki z łazienki z pytaniem “jak to otworzyć?”.

Powodzenia!

Mogą Cię również zainteresować:

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *