Jak wygląda trzcina?

Stroik to cienka rurka, przez którą dmucha się w klarnet, fagot lub inny instrument dęty. Składa się z łodygi rośliny lub zwierzęcia, na przykład trzciny pospolitej (Arundo donax), przeciętej pionowo wzdłuż jednej strony łodygi.

Stroik może być przymocowany jednym końcem do rurki, tak że jego krawędzie i wolny koniec uderzają o krawędź rurki, z której został wycięty. Może też być przymocowany do otworu ustnika, jak w przypadku pojedynczych stroików idioglotów używanych w epoce klasycznej.

Serce

Serce stroika to część, która jest wycięta z rurki stroika. Ten obszar nadaje stroikowi ostrość i strukturę.

Grubość serca może się różnić w zależności od stroika i wpływa na to, jak reaguje on na dźwięk. Bardziej równe i symetryczne serce da stroikowi silniejszą reakcję i czystszy ton.

Ważne jest, aby skrobać serce równo i równo po obu stronach i od przodu do tyłu. W przeciwnym razie stroik może być zbyt ciężki w tym miejscu i może nie reagować dobrze na twoją emfazę.

Jeśli stroik nadal jest zbyt ciężki, należy zmniejszyć grubość serca. Można to zrobić, wygładzając grzbiet w sercu, a nie nacinając go.

Ramię

Czerwoni to twardy orzech do zgryzienia. W przeszłości zostali zlekceważeni przez wielu przeciwników z AFC North i wielu czołowych zawodników ze wschodu NFL. Nie oznacza to jednak, że zamierzają wyzionąć ducha lub zawieść swoich zawodników, zwłaszcza jeśli chodzi o piłkę wygrywającą mecz. Pomimo trudnego sezonu, Redskins chcą dostać się do playoffów w konkurencyjnej dywizji. Najlepszym sposobem na to jest zebranie drużyny, która potrafi grać. Wszystko zaczyna się od solidnego odpoczynku i regeneracji w trakcie offseason, a także od drużyny, która w 2018 roku przejdzie szturmem przez boisko.

Czubek

Czubek stroika to najcieńsza część. Jest ona niezbędna, by nadać stroikowi ciepłe brzmienie i łatwą reakcję. Z czasem jednak końcówka może stać się poszarpana i postrzępiona – może się to również zdarzyć w wyniku obsługi i przypadkowych uderzeń lub uderzeń.

Stroik z cienką końcówką, która stała się poszarpana i postrzępiona, nie powinien być używany, ponieważ wkrótce stanie się zbyt trudny do gry. Nie będzie już reagował, a jego brzmienie ulegnie pogorszeniu.

Końcówka stroika powinna być pozbawiona rogów, które wystają i powodują jasne wibracje. Jest to czasami trudne do osiągnięcia i może wymagać zaokrąglenia za pomocą kawałka papieru.

Oceń artykuł: Jak wygląda trzcina?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5