Łączenie dwóch włóczek w robótce na szydełku

Często w szydełkowaniu musimy połączyć dwie włóczki, aby stworzyć coś bardziej interesującego. Jest na to kilka różnych sposobów.

Wybór najlepszej metody dla twojego projektu będzie zależał od tego, co chcesz osiągnąć. Może być trudno określić, co działa, a co nie.

Węzły odwrócone

W większości projektów szydełkowych będziesz potrzebował dwóch kłębków włóczki. Kiedy więc zbliżasz się do końca jednego kłębka i chcesz dodać kolejny, ważne jest, żebyś wiedział, jak połączyć dwie nitki w jeden motek.

Często najłatwiejszym sposobem jest użycie techniki zwanej węzłem oburęcznym. Jest to prosty węzeł, który może być użyty do połączenia dowolnych dwóch nitek razem.

To świetna opcja dla początkujących, ponieważ jest prosta do wykonania i tworzy mocne, ścisłe połączenie. Jedyną wadą tej metody jest to, że możesz mieć trochę dziur w miejscu łączenia, ale to łatwo naprawić.

Magiczne węzły

Jeśli kiedykolwiek znalazłeś się w sytuacji, w której musisz połączyć dwie nitki, ale nie ma łatwego sposobu na ich połączenie, może to być frustrujące. Na szczęście istnieje wiele bezpiecznych sposobów na uniknięcie węzłów, grudek i nierówności podczas szydełkowania nowego kłębka włóczki.

Wielokrotnie dobrym rozwiązaniem w takich sytuacjach są węzły magiczne. Efektem końcowym jest mocny, solidny węzeł, który się nie rozplącze.

Aby zrobić magiczny węzeł, połóż obie nitki równolegle, końcami do siebie. Następnie chwyć w dłonie roboczy koniec starej włóczki i koniec nowej i pociągnij je do siebie.

Powtórz to samo z drugim końcem każdej włóczki. Następnie sprawdź węzeł, pociągając go mocno. Jeśli nie wytrzyma, przytnij końce bardzo blisko węzła. Przydadzą się ostre nożyczki!

Metoda podwójnej igły

Podwójne igły są świetną opcją do łączenia dwóch włóczek w robótkach na drutach, zwłaszcza jeśli pracujesz na okrągło. Są one dostępne w różnych długościach i z różnych materiałów, dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiednią do swojego projektu.

Jeśli nie jesteś pewien, jaki rozmiar potrzebujesz do swojego projektu, sprawdź poniższą tabelę, aby określić, jakie igły są potrzebne do Twojego projektu. Dobrym pomysłem jest kupienie zestawu różnych rozmiarów do swojego projektu, aby w razie potrzeby móc zmienić igły.

Pracując na igłach dwupunktowych, zauważysz, że Twoje ściegi mogą wyglądać nieco inaczej w miejscach, gdzie spotykają się dwie igły. Jest to spowodowane zmianą napięcia. Może to spowodować, że w miejscu styku igieł pojawią się linie lub drabinki.

Tkanie

Tkanie to proces przeplatania dwóch zestawów przędzy lub nici pod kątem prostym w celu utworzenia materiału. Zestawy przędz są nazywane osnową i wątkiem (dawniej woof).

Tkanie składa się z trzech głównych ruchów: zrzucania, wybierania i przewlekania. Ścieranie przesuwa osnowę w górę i w dół, aby stworzyć wzór, wybieranie przeplata wątek z osnową, a przewlekanie dociska wątek na miejsce po utkaniu go przez osnowę.

Tkanie umożliwia tworzenie na tkaninie wielu interesujących wzorów, od tkanin o prostym splocie do skomplikowanych przeplotów i tkanin z okrywą, takich jak aksamit. Istnieje również wiele różnych technik stosowanych w tkactwie, w tym używanie kolorowych przędz w kierunku osnowy i wątku do tworzenia pasków lub kratki.

Oceń artykuł: Łączenie dwóch włóczek w robótce na szydełku

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5