Podstawy szydełkowania: słupek podwójnie nawijany

Istnieje wiele różnych ściegów słupkowych, które możesz zastosować w swoich projektach szydełkowych. Są one świetnym sposobem na dodanie tekstury i podkreślenie ściegów lub wzorów splotów koszykowych.

Większość ściegów szydełkowych możesz wykonać jako przednie lub tylne słupki. Dzięki temu łatwo jest dodać teksturę i prążki do szydełkowanej tkaniny.

Ścieg słupkowy

Ściegi słupkowe to świetny sposób na dodanie tekstury i głębi do twoich projektów szydełkowych. Jest to ścieg łatwy do nauczenia się, a otwiera drzwi do wszystkich rodzajów linek!

Szwy słupkowe przednie i podwójne szydełkowe tylne to dwa różne ściegi, ale mogą być użyte razem, aby uzyskać wspaniały efekt linek. Doskonale nadają się do nadawania pięknej faktury kocom, akcesoriom i czapkom!

Aby wykonać podwójne szydełko przednie (fpdc lub fpdc), przerzuć nitkę na drugą stronę, przełóż hak z przodu do tyłu wokół słupka następnego ściegu. Wyciągnij pętlę, a następnie (przełóż przędzę i przeciągnij przez 2 oczka na haczyku) dwa razy.

Szydełko podwójne tylne (bpdc lub bpdc) wykonuje się w ten sam sposób, z tą różnicą, że haczyk wsuwa się od tyłu do przodu, a nie w górne dwa oczka ściegu, jak w przypadku zwykłego szydełka podwójnego. Ścieg ten jest często nazywany BPDC we wzorach i może być używany z każdym podstawowym ściegiem szydełkowym.

Ścieg Front Post

Szwy szydełkowe Front Post to najprostszy sposób na dodanie tekstury do Twoich projektów. Używa się ich regularnie do obszywania brzegów czapek i kardiganów, a także do tworzenia teksturowanych projektów szydełkowych. Jest on często używany w kablach szydełkowych, aby stworzyć piękny efekt liny i jest łatwy do zmiany dla różnych gramatur włóczki i rozmiarów haczyków.

Szwy przedniego i tylnego słupka są naprzemiennie stosowane w rzędzie, aby stworzyć grube, pionowe prążki, które tworzą piękną fakturę na kocach, torebkach, szalikach i nie tylko! Tej techniki używa się również do tworzenia ściegu basketweave, w którym naprzemiennie stosuje się grupy przednich i tylnych słupków, aby stworzyć misterny, tkany wzór.

Szew tylny

Szwy szydełkowe są obowiązkową techniką do tworzenia tkanin o wysokiej fakturze, pięknych detali dekoracyjnych i wzmacniania produktu. Łatwo się ich nauczyć i są wszechstronne w użyciu.

Użycie podwójnego szydełka przedniego i tylnego (fpdc i bpdc) do zrobienia prążków jest szczególnie dobrym sposobem na dodanie tekstury i unikalnego wyglądu do każdego projektu! Można je wykorzystać do wykończenia mankietów rękawów i brzegów ciała, ale także do stworzenia ładnego, prążkowanego obramowania kocyka.

Aby zrobić podwójne szydełko z tyłu (BPdc), przeciągnij nitkę i włóż hak od tyłu do przodu pomiędzy słupki pierwszego i drugiego podwójnego szydełka w poniższym rzędzie, a następnie od przodu do tyłu ponownie pomiędzy słupki trzeciego i czwartego ściegu. Teraz przesuń haczyk wokół dc, które jest słupkiem, do tyłu pracy.

Szew płytkiego słupka

Szew płytkiego słupka wykonuje się tak samo jak zwykły szew słupka, ale zamiast wsuwać haczyk wokół przedniego słupka ściegu, wsuwasz go tuż pod dwie górne pętle. Jest to świetny sposób na dodanie tekstury i wzoru do szydełka!

Możesz wykonać ten ścieg zarówno szydełkiem pojedynczym, jak i podwójnym. Jednak łatwiej jest go wykonać na szydełku podwójnym, ponieważ słupek jest tak oczywisty.

Ścieg ten jest często używany we wzorze szydełka w jodełkę, można go też wykorzystać do stworzenia prążkowanego brzegu czapki lub koca. Jest to ścieg łatwy w użyciu i tworzy podwyższoną fakturę na twoim projekcie.

Ściegi te mogą być wykonane pół podwójnym (UK half treble) i podwójnym szydełkiem, ale czasami są też przerabiane na wyższe ściegi. Można ich również używać do łączenia rzędów ściegów, zmniejszając przerwy między nimi i nadając tkaninie piękny, zwinięty efekt.

Oceń artykuł: Podstawy szydełkowania: słupek podwójnie nawijany

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5