Roślina tropikalna, której owoce służą jako pojemniki na wodę

Jeśli szukasz tropikalnej rośliny, która posłuży jako pojemnik na wodę w twoim domu, nie szukaj dalej niż gatunki oparte na owocach. Rośliny te będą rosły w ogrodzie i mogą być uprawiane jako rośliny domowe.

Dość dobrze przystosowują się do słabego oświetlenia i mogą być trzymane w pomieszczeniach przez cały rok, co czyni je idealnymi dla większości domów. Nie wymagają częstego podlewania i są odporne na suszę.

Bromeliady

Bromeliady, których owoce służą jako pojemniki na wodę, mogą rosnąć w różnych środowiskach. Niektóre gatunki epifityczne rosną na wierzchołkach gałęzi drzew lub w matach z mchu na wierzchołkach drzew, gdzie pobierają substancje odżywcze z rozpuszczonej wody deszczowej.

Rośliny te dobrze rozwijają się także w pomieszczeniach. Wymagają ciepłych, wilgotnych warunków i jasnego światła. Najlepiej, aby temperatura w ciągu dnia wynosiła około 70 stopni Celsjusza, a wieczorem od 55 do 65 stopni Celsjusza, choć niektóre radzą sobie z temperaturą do 30 stopni Celsjusza.

Mogą być nieco wrażliwe na chemikalia zawarte w wodzie z kranu, więc należy je podlewać wodą destylowaną lub zebraną deszczówką. Ważne jest, aby nie podlewać zbyt głęboko podłoża, ponieważ nadmiar wilgoci może spowodować wysuszenie rośliny.

Latem należy je przenieść na zewnątrz w słoneczne miejsce. Zimą należy je chronić przed zimnem przez okno lub osłonięte patio.

Figura skrzypcowa

Figura skrzypcowa (Ficus carica) to tropikalna roślina, której owoce służą jako pojemniki na wodę. Drzewa te pochodzą z lasów deszczowych, gdzie wilgotność powietrza jest bardzo wysoka i muszą regularnie pobierać ogromne ilości wody.

Na szczęście można je przystosować do warunków panujących w pomieszczeniach i mogą się rozwijać przy odpowiedniej ilości światła, temperatury i wilgoci. Jeśli mieszkasz w suchym klimacie, rozważ dodanie niewielkiego nawilżacza powietrza.

Aby Twoja Figa Skrzypcowa była szczęśliwa, upewnij się, że ma dużo pośredniego światła i że temperatura nie jest zbyt niska. Należy też trzymać je z dala od kominów grzewczych, które mogą przypalić liście i spowodować ich szybkie opadanie.

Aby pomóc roślinie zachować zdrowe liście, co tydzień lub co dwa tygodnie odkurzaj je wilgotną ściereczką, aby wyglądały na bardziej błyszczące i odżywione. Możesz też przycinać uszkodzone lub martwe liście. Ponadto problemem mogą być przędziorki i skalniaki, więc raz w tygodniu przemyj liście rośliny letnią wodą i regularnie sprawdzaj, czy nie ma na nich szkodników.

Tarcza nowogwinejska

Tarcza nowogwinejska, znana też jako Hardy Elephant Ear, to wspaniała roślina tropikalna, która może żyć zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Dobrze się rozwija, jeśli tylko ma zapewnioną ciepłą temperaturę, półcieniste światło i dużo wilgoci.

Roślina ta pochodzi z lasów deszczowych południowo-wschodniej Azji, gdzie należy do rodzaju Alocasia. Liście Tarczy Nowogwinejskiej są ogromne, mają nawet stopę długości, wspaniały metaliczno-purpurowy tył i błyszczącą zieloną górę.

Jak większość aroidów, Tarcza Nowogwinejska jest łatwa w pielęgnacji i dobrze sobie radzi w większości domów. Jednak jest podatna na kilka problemów:

Trzy najczęstsze szkodniki tej rośliny to przędziorki, wciornastki i mączniaki. Regularne przeglądanie liści sprawi, że roślina będzie wolna od tych szkodników. Jeśli zauważysz je na roślinie, możesz zastosować olej neem na spodniej stronie liści, aby odstraszyć te owady.

Motylek

Motylek to popularna roślina tropikalna, której owoce służą jako pojemniki na wodę dla motyli w ogrodzie. Ten szybko rosnący krzew obficie kwitnie w różnych kolorach.

To dobry wybór do ogrodów przydomowych, na obwódki bylinowe, rabaty na wyspach i wszędzie tam, gdzie jego luźny, nieuporządkowany wzrost nie będzie przeszkadzał w projektowaniu ogrodu.

Ten wytrzymały krzew jest letnim kwiatem i preferuje pełne słońce. Częściowe zacienienie może spowodować mniejszą liczbę kwiatów, ale nadal będzie sprzyjać wzrostowi i zdrowemu rozwojowi korzeni.

Jest to roślina mało wymagająca, odporna na suszę, nie potrzebuje nawozów, chyba że jest uprawiana w słabej glebie. Potrzebuje około 1 cala wody tygodniowo podczas sezonu wegetacyjnego.

Ta rodzima roślina dorasta do 8 stóp wysokości i wydaje fioletowe, faliste kwiaty z czerwonymi pręcikami. Jest dobrą rośliną żywicielską dla monarchów i kolibrów. Jest popularnym wyborem dla ogrodów motyli, może być także zimowana w zimnym klimacie.

Oceń artykuł: Roślina tropikalna, której owoce służą jako pojemniki na wodę

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5