Obrączki na serwetki

Są w ciągu roku takie okazje, kiedy przyjmowanie gości w domu musi być na nieco wyższym poziomie, a wyciągnięta z komody zastawa stołowa musi lśnić. Są wśród nad też tacy, którzy uwielbiają, żeby ich goście na co dzień czuli się wyjątkowo i elegancko.
Sprawcie aby wrażenia z wizyty w Waszym domu były niezapomniane.

Dzisiaj, domowym sposobem i niewielkim nakładem kosztów sprawimy, aby nasz zastawiony stół wyglądał jeszcze bardziej elegancko i niepowtarzalnie, a nasi goście zachwycali się nie tylko podanym jedzeniem. W kilka chwil stworzymy obrączki na serwetki, które będą miały swoje miejsce przy każdym nakryciu.

Potrzebne będą:

  • rolka po ręczniku papierowym lub papierze toaletowym
  • sznurek jutowy
  • klej na ciepło
  • nożyczki

 

 

Startujemy!


Całość zabawy zaczynamy od podzielenia rolek na odpowiednie części – wymiary dowolne. Ja wykorzystałam tekturową rolkę po ręczniku papierowym – jest sztywniejsza od tych z papieru toaletowego. Podzieliłam je na cztery równe części – każda miała około 6 cm wysokości. Wymiar możecie dowolnie dostosować do swojej zastawy, pomysłu czy posiadanych serwetek.

 

Klej na ciepło podłączamy do prądu, przygotowujemy sznurek…

 

 

 

… przyklejamy i gotowe


Przyklejanie sznurka zaczynamy od wewnętrznej strony rolki tak aby ukryć niedoskonały brzeg naszej obrączki. Planowaną część smarujemy klejem i wklejamy jeden obwód wewnątrz rolki, kolejny na jej grzbiecie. Nie smarujcie zbyt dużej powierzchni klejem gdyż dość szybko zasycha. Nie polecam też smarowania klejem sznurka – ciężko jest posmarować go w jednej płaszczyźnie, samoczynnie się skręca, a dodatkowo bardzo łatwo o poparzenie gorącym klejem.

 

Po oklejeniu brzegu rolki zabieramy się za dokładne oklejanie obwód po obwodzie. Postarajcie się robić to dokładnie, aby przez oczka nie była widoczna rolka papieru.

 

Przy końcu oklejania rolki postępujemy analogicznie jak na początku – oklejamy brzeg rolki oraz jeden obwód wewnątrz papieru. Zwróćcie szczególną uwagę na to, aby elementy sznurka wewnątrz naszej obrączki były dokładnie przyklejone tak, aby przy wkładaniu i wyjmowaniu serwetek nie zadzierały one sznurka i nie niszczyły naszych ozdób.

 

Obrączka gotowa


Jeszcze tylko kilka sztuk i możemy zapraszać gości.

 

 

Jeśli nie podoba Wam się struktura sznurka z odstającymi włosami możecie poobcinać je nożyczkami. Ja osobiście je lubię, nadają fajnego charakteru własnoręcznej roboty, i świetnie kontrastują z gładkimi białymi talerzami.

 

To tylko inspiracja


Moje jutowe dzieło to tylko inspiracja do stworzenia obrączek na serwetki pasujących do Was i Waszego stylu. Możecie do ich ozdoby wykorzystać materiał, wstążkę, sznurki bawełniane, bibułę, papier kolorowy, brokat… co tylko Wam się zamarzy. Obrączki mogą mieć styl industrialny, nowoczesny, marynarski, a nawet folkowy. Tylko Wasza wyobraźnia Was ogranicza.

A tak przy okazji – zerknijcie do internetu kupując jutowy sznurek – ceny są tam dużo niższe, a można zamówić go w większej ilości niż kilkumetrowych motkach w sklepach. Zerknijcie na porównanie cen  → tutaj . Na pewno znajdziemy jeszcze nie jeden pomysł na jego wykorzystanie :).

 

 

Zachęcam do podzielenia się swoimi obrączkami na moim profilu na Facebooku → tutaj

 

Pamiętajcie!


Serwetki które podacie w obrączkach na stół muszą pasować stylem i kolorem do siebie. Zadbajcie w szczegółach o to, aby Wasi goście czuli się wyjątkowo. Zerknijcie jaki szeroki wybór materiałowych serwetek mamy → tutaj .

Powodzenia!

Mogą Cię również zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *