Dom przyjazny dzieciom – projektowanie wnętrz online

Nasze pociechy mają inne potrzeby niż my – dorośli. Potrzebują wiele przestrzeni do nauki jak i zabawy, funkcjonalne meble i bezpieczeństwo. Oczywistym jest, że potrzeby zależne są również od wieku dziecka, jak więc zaprojektować przyjazny dom dla naszych pociech.

Nie tylko jeden pokój

Przede wszystkim, jeżeli mamy dzieci, musimy patrzeć na dom jak na jedną, spójną całość. Aranżując każde wnętrze powinniśmy pamiętać o pociesze, aby ona także mogła swobodnie korzystać ze wszystkich pomieszczeń. Przykładowo wysoki blat w kuchni, otoczony krzesłami barowymi, może stanowić poważne utrudnienie dla kilkulatka, dlatego powinniśmy przewidzieć także miejsce, do którego dziecko będzie w stanie dosięgnąć i zjeść posiłek w komfortowych warunkach. W przypadku łazienki również warto zadbać o pewne dodatki, które ułatwią mu korzystanie ze wszystkich elementów zabudowy – czasem wystarczy zwykły plastikowy schodek, by dziecko mogło spokojnie umyć ręce, bez konieczności stawania na palcach.

Bądź gotowy na zmiany

W miarę dorastania naszej pociechy jej potrzeby zaczną się drastycznie zmieniać. Z tego względu, podczas projektowania wnętrz w domu lub mieszkaniu, powinniśmy zostawić sobie pewien margines na przyszłe zmiany, tak aby nie wymagały one drastycznego, generalnego remontu. Warto przy tym pamiętać, że pokój dziecięcy pełni jednocześnie bardzo dużo funkcji: jest sypialnią, bawialnią, gabinetem do pracy, miejscem spotkań towarzyskich. Powinniśmy więc dobrać takie meble i dodatki, aby wszystkie te elementy można było ze sobą pogodzić. Mając na względzie szereg nieuniknionych zmian i poprawek, VOX przygotował specjalne serie mebli, które mogą zainspirować nas do aranżacji pokoju dla dziecka. Kolekcja Baby będzie idealna dla maluszków, podczas gdy Young VOX zawiera propozycje dla dzieci starszych oraz nastolatków.

Bezpieczeństwo ma znaczenie…

…szczególnie, gdy projektujemy pokój dla bardzo małego dziecka. W takiej aranżacji szczególną uwagę należy poświęcać z pozoru błahym drobiazgom, jak kanty mebli, materiały, z których zostały wykonane, dostęp do gniazdek elektrycznych etc. Aranżując pokój dla ciekawego świata kilkulatka musimy przewidzieć, gdzie dziecko zechce zajrzeć czy czego postanowi dotknąć i przygotować pokój w taki sposób, aby żaden jego element nie stanowił dla naszej pociechy zagrożenia.

Inspiruj się już istniejącymi propozycjami

Wnetrzewdomu.pl projektujowanie wnętrz online każdego typu, także te przeznaczone dla dzieci i nastolatków. Z przyjemnością pomożemy Ci wybrać odpowiednie umeblowanie oraz zaaranżujemy wystrój całego pokoju. Jeżeli masz już jakąś wizję, chętnie dostosujemy ją do potrzeb Twojego dziecka tak, aby jego pokój był bezpieczny i spełniał wszystkie zadania, do jakich został przeznaczony. Jesteśmy również świadomi różnic pomiędzy designem dedykowanym dziewczynkom i chłopcom – dostarczymy Ci najlepszy projekt dla zadanego budżetu i czasu realizacji. Decydując się na współpracę z nami zyskujesz rzetelną poradę, nowoczesny projekt spełniający wymogi współczesnego – lub innego wybranego przez Ciebie – designu oraz pełne wsparcie w momencie aranżacji wnętrz w domu lub mieszkaniu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *