Przepis na porządek w przyprawach – etykiety do druku

Lubicie gotować? Jeśli tak, to podejrzewam, że podobnie jak ja macie problem z dużą ilością przypraw i ich organizacją w kuchni. Wpadłam ostatnio na świetny pomysł – pojemniki na przyprawy z sieciówki – świetne rozwiązanie ułatwiające szybkie gotowanie i organizację pracy.
I jak zawsze przygotowałam dla Was prezent – etykiety na przyprawy.

Potrzebne będą:

  • papier samoprzylepny w formacie a4 → kupisz tutaj
  • drukarka – dziś wystarczy czarno-biała
  • ostre nożyczki
  • pojemniki z przyprawami → kupisz tutaj

 

Dlaczego same pojemniki nie wystarczą?


Szklane pojemniczki z kolorowymi przyprawami wyglądały świetnie, dopóki nie okazało się, że majeranek i oregano w przeźroczystych opakowaniach wyglądają niemal identycznie. Rozważałam wiele możliwości opisania słoiczków: pisaki, mazaki, specjalne długopisy do szkła, taśma z możliwością pisania… Wszystko nie wyglądało wystarczająco dla mnie estetycznie. Pomyślałam, że najprostszym rozwiązaniem będzie kupić naklejki z gotowymi już podpisami, i w ten sposób oznaczyć przyprawy – nie znalazłam jednak nigdzie naklejek, które wystarczałyby na opisanie wszystkich używanych przeze mnie przypraw. I wtedy do głowy przyszła mi myśl, żeby takie naklejki zaprojektować i wydrukować na samoprzylepnym papierze dostępnym w każdym sklepie papierniczym.

 

 

 

Startujemy!


Poniżej zamieściłam plik do pobrania, w którym znajdziecie szablon na etykiety na przyprawy. Mam nadzieję, że udało mi się wypisać wszystkie używane dodatki, jeśli czegoś brakuje – piszcie w komentarzach – będę uzupełniać listę.

etykiety na przyprawy swojewdomu

 

Szablony powstały w kilku wersjach kolorystycznych. Moje – jak wiadomo biało-czarne, pasujące do wymarzonej skandynawskiej kuchni. Jeśli chcecie dodać trochę koloru do Waszej przestrzeni wybierzcie te, które pasować będą najbardziej – nie wystarczy Wam wtedy jednak czarno-biała drukarka, ale myślę, że nawet jeśli wydruk odbędzie się w punkcie drukującym, to koszt tego nie przekroczy kilku złotych.

 

Przyklejamy i gotowe


Po wydrukowaniu odpowiedniego szablonu etykiety na przyprawy przystępujemy do najtrudniejszego zadania, czyli wycięcia odpowiednich kółek. Wycinamy oczywiście te oznaczenia, które będą nam potrzebne, ale nawet przy kilku sztukach estetyczne wycięcie kółek nie jest proste.

etykiety na przyprawy swojewdomu

 

I pozostaje nam tylko przyklejenie naklejek. Ja przyklejałam je z przodu słoiczka, przy moim ustawieniu przyprawników jest to ergonomiczne rozwiązanie. Musie przemyśleć, gdzie ustawicie pojemniki, i z jakiej pozycji będziecie na nie patrzeć – może się okazać, że lepszym rozwiązaniem będzie przyklejenie oznaczeń na wieczku opakowania. Wszystko zależy od Waszego pomysłu na aranżację i organizację w kuchni.

 

 

Oznaczenie pojemników zajęło mi kilkadziesiąt minut – ale brak przeszukiwania koszyków z papierowymi torebkami z przyprawami jest dla mnie bezcenne. Do tego myślę, że wygląda to dość estetycznie, a mojej monochromatycznej kuchni kolorowe przyprawy w szklanych słoikach dodają urozmaicenia, nie wspominając o braku pytań ze strony domowników “a która to bazylia?” 🙂

etykiety na przyprawy swojewdomu

 

Zachęcam Was do organizowania przestrzeni wokół siebie – zyskacie czas na przyjemności, a uporządkowany dom ułatwi funkcjonowanie w nim zarówno Wam, jak i wszystkim pozostałym domownikom.

Chętnie zobaczę jak naklejki prezentują się w Waszych kuchniach. Podeślijcie zdjęcie na Facebooku -> tutaj

 

Co, gdzie, za ile?


Poniżej znajdziecie rozpiskę potrzebnych materiałów, ich przybliżonych cen oraz miejsca gdzie możecie je dostać. Tak dla ułatwienia 🙂

potrzebny materiał przybliżona cena ilość sztuk gdzie kupić?
papier samoprzylepny a4 10,00 zł / 20 szt.  2 kartki → link
pojemniki na przyprawy 4,00 zł / szt.  zależne od potrzeb → link

 

 

Pamiętajcie!


Jeśli wybrany przez Was papier samoprzylepny nie jest laminowany (a na takim nie wydrukujecie na domowej drukarce), nie wkładajcie pojemników do zmywarki, ani nie narażajcie na bezpośrednie działanie wody – druk z naklejek rozmyje się.

Powodzenia!

Mogą Cię również zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *